League Of Legends

AGO WRACA DO KORZENI!

 

28 listopada 2016 na Polską scenę wkracza AGO Gaming, wraz z dywizją LoL'a. Ową dywizję, ówczesne Aniołki posiadały do czerwca 2017.

 

Dziś za pośrednictwem mediów x-kom AGO, jak i Rogue poinformowali Nas o połączeniu sił. W nadchodzącym sezonie Ultraligi zamiast Rogue Esports Club zobaczymy AGO Rogue. 

 

W ten sposób całe zajście komentuje Dyrektor Zarządzający Anna Baumann:

W 2018 roku zdecydowaliśmy się otworzyć naszą akademię League of Legends w Polsce i występować w Ultralidze. Uznaliśmy te rozgrywki za najlepsze miejsce w Europie do poszukiwania i rozwijania utalentowanych graczy, jednocześnie wzmacniając siłę naszej marki na rynku”, mówi Anna Baumann. “Organizacja x-kom AGO udowodniła, że jest liderem zarówno pod względem sportowym, jak i umiejętności komercjalizacji w esporcie. Niezwykle się cieszymy, że możemy kontynuować naszą historię wspólnymi siłami. Od teraz będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać młode talenty, a także lepiej rozumieć naszych kibiców w Polsce

W nowej drużynie Rogue odpowiadać będzie za dobór oraz rozwój zawodników. Natomiast AGO będzie dzielić się swoim doświadczeniem w prowadzeniu drużyny. Drużynie udostępnione zostanie tzw. Gniazdo, czyli gaming house AGO, gdzie gracze będą odbywać treningi oraz odpowiedni sztab zadba o ich dietę oraz aktywność fizyczną, a także prowadząc działania marketingowe. 

 

Czuję ogromną dumę, ogłaszając współpracę z Rogue" – komentuje Jakub Szumielewicz, prezes organizacji x-kom AGO. "Nasza organizacja od początku istnienia nastawiona jest na budowanie kompetencji w zakresie wiedzy o rywalizacji w esporcie, dbałości o kompleksowy rozwój zawodników, efektywności w relacjach z partnerami biznesowymi oraz na konsekwencję w budowaniu własnych mediów opisujących nasze wartości i drogę jaką przemierzamy każdego dnia. Rogue – jako wiodąca międzynarodowa marka esportowa – powierza nam opiekę nad swoimi graczami, marka jak również oddaje w nasze ręce reprezentowanie swoich interesów komercyjnych w Polsce. Myślę, że to pokazuje najlepiej, iz podążaliśmy właściwą drogą

 

Po dwóch latach jest to powrót AGO na scenę Ligi Legend. Ekipa Aniołków rywalizowała między 2016, a 2017 rokiem. Barwy organizacji reprezentował między innymi: Jakub Jactroll Skurzyński i Aljoša Milica Kovandžić. Skurzyński jest obecnie reprezentantem Team Vitality. 

Sukcesy poprzedniego składu to:

  • 3 miejsce podczas 1 sezonu Polskiej Ligi Esportowej 
  • 1 miejsce w Pucharze Polski EsportNow 2017
  • 2 miejsce podczas 14 sezonu ESL Mistrzostw Polski

 

Na ten moment znamy tylko jednego reprezentanta nowej ekipy. Jest to Paweł Woolite Pruski!

 

 

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top