MOVISTAR RIDERS MELDUJE SIĘ W FINAŁACH MSI MGA

29 września będziemy mogli obserwować zmagania drużyn takich jak: 5POWER z Azji, AVANGAR z Wspólnoty Niepodległych Państw, wcześniej wspomniane Movistar Riders z Europy oraz compLexity z Ameryki Północnej.

Movistar Riders na swojej drodze do finału zamkniętych kwalifikacji pokonało niemiecki skład FriendlyFire oraz Szwedzkie fightclub. Drugą drużyną, która zaprezentowała się w finale był dobrze wszystkim znany skład Izako Boars z Polski.

Finał rozpoczął się na wyrównanej mapie de_Train, gdzie to Polacy mogli świętować zwycięstwo wynikiem 19:17. Po kilku minutach od zakończenia pierwszej mapy, przenieśliśmy się na Nuke, gdzie na głowy polskich kibiców, jak i samego zespołu zostało wylane wiadro zimnej wody. Tam też hiszpańska organizacja wygrała wynikiem 16:1! Mapą rozstrzygającą została tak zwana polska mapa – Mirage, gdzie po pierwszej połowie Izako Boars przegrywało 13:2. Wszyscy byli przekonani, że Moviestar Riders w ciele antyterrorystów, zaprezentuje równie wysoki poziom jak po stronie atakujących. Tak się jednak nie stało, Izako Boars rozpoczęło wielki powrót. Kibice nabierali wiary, jednak ostatecznie Hiszpanii dociągnęli wynik do końca, wygrywając 16:13.

Po zwycięstwie 2-1 nad dzikami, Movistar Riders zakwalifikowali się do finałów MSI MGA, które odbędą się podczas ESL One New York, gdzie pula nagród wynosi 60 000 $.