Counter Strike

Zostały ustalone wszystkie drużyny, które zakwalifikowały się do zamkniętych eliminacji RMR BLAST Paris Major

 

Blast Paris Major 2023 to 19 zawody Major w serii znanej gry CS:GO. Odbędą się one w okresie od 8 do 21 maja 2023 r. w Paryżu. Fundusz nagród w zawodach wynosi 1,25 mln dolarów. Wyniki meczów tej imprezy można śledzić na stronie GGBET. Ponadto portal udostępnia użytkownikom dostęp do streamingów meczów za darmo. Poniżej sprawdzimy więcej informacji na temat tego wydarzenia i uczestnikach turnieju.

Które drużyny zakwalifikowały się do Blast Paris Major 

Wszystkie zespoły, które dostały się do zamkniętych kwalifikacji do RMR BLAST Paris Major zostały wyłonione. 15 zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy, w których czeka już na nich 16 zespołów zaproszonych przez VALVE.

W wyniku zamkniętych kwalifikacji do RMR zakwalifikuje się dokładnie połowa drużyn, czyli 16. W grupach zespoły zagrają według systemu szwajcarskiego, co oznacza, że do RMR awansują drużyny, które zdołają wygrać trzy mecze przed poniesieniem trzech porażek.

 • Pierwszymi kwalifikatorami byli: Into the Breach, Viperio, EYEBALLERS, iNation, B8, 500, HONORIS, Tricked.
 • Z drugiej kwalifikacji były to zespoły: LDLC, HEET, Anonymo, PGE Turów, JANO, ESTATIC, Misfits, Eternal Fire.

Kwalifikacje przyniosły dobre rezultaty dla polskich drużyn. Do 2 dnia otwartych kwalifikacji przeszły 4 polskie ekipy. Chodzi o Honoris, Permitta Esports, PGE Turów Zgorzelec oraz Team Singularity. Awans do 2 dnia wywalczył również Karol (pseudonim “Rallen”) Rodowicz i jego ekipa pod nazwą Into The Breach. Co ciekawe, dwie polskie ekipy zostały zaproszone do zamkniętych kwalifikacji do turnieju RMR BLAST Major: 9INE i Illuminar.

Wszystkie drużyny, które otrzymały zaproszenia na kwalifikacje do turnieju RMR BLAST Paris Major w regionach Ameryki Północnej i Południowej również zostały ogłoszone. W każdym z regionów 8 zespołów otrzymało bezpośrednie zaproszenia od VALVE, a kolejne 8 zespołów przejdzie przez otwarte kwalifikacje, aby grać według systemu szwajcarskiego i walczyć o bilety na Majora w Paryżu. Co ciekawe, na 16 drużyn zaproszonych w obu Amerykach, aż 10 reprezentuje Brazylię. 

 • Ameryka Północna: ATK, MIBR, Complexity, Nouns,  paiN, Evil Geniuses, Team One, Vendetta. 
 • Ameryka Południowa: 9z, Fluxo,  00NATION, Corinthians, ARCTIC, Sharks, O PLANO, Imperial. 

Format turnieju

Regionalny podział uczestników na BLAST Paris Major 2023:

 1. Europa (14 slotów dla Top 16 na IEM Rio Major 2022 (7 slotów Legends) + 3 sloty Contenders).
 2. Ameryka (2 miejsca dla Top 16 na IEM Rio Major 2022 (1 Legends slot) + 3 Contenders sloty).
 3. Azja (0 miejsc w Top 16 na IEM Rio Major 2022 + 2 miejsca dla zawodników).

Europejski turniej będzie organizowany przez BLAST. Amerykański turniej RMR będzie prowadzony przez Liga Ace, natomiast azjatycki turniej RMR będzie prowadzony przez operatora turnieju MESA.

Już wspomnieliśmy, że zawody Major w CS:GO odbędą się on w dniach od 8-21 maja 2023 r. Zawody składają się z trzech faz: Challengers – od 8 do 11 maja 2023, Legends – od 13 do 16 maja 2023, Champions – od 18 do 21 maja 2023.

OG ogłosił, że “nexa” zastąpi “niko” na RMR i BLAST Paris Major

Zespół OG ogłosił, że z powodów osobistych kapitan pierwszej piątki, Nemanja „nexa” Isakovic, opuści cały cykl BLAST Paris Major, w tym RMR. Nie ogłoszono żadnych oficjalnych powodów tej niespodziewanej decyzji. W IGL zespołu zastąpi go 24-letni duński zawodnik Nikolaj „niko” Christensen.

Tak więc w kolejnym cyklu Majora, OG zagra w następującym składzie: 

 •  Adam (pseudonim „NEOFRAG”) Zouhar
 •  Maciej (pseudonim „F1KU”) Miklas
 •  Shahar (pseudonim „flameZ”) Shushan
 •  Abdul (pseudonim „degster”) Gasanov
 •  Nikolaj (pseudonim „niko”) Kristensen 

BLAST.tv Paris Major 2023 to najbardziej wybuchowe, ekscytujące i rozrywkowe wydarzenie eSportowe na świecie. To globalna sieć wydarzeń, które zapewniają elitarny poziom Counter-Strike’a i światowej klasy rozrywkę dla wszystkich miłośników sportów cybernetycznych. Bilety na te rewelacyjne wydarzenie trafiły do sprzedaży już od 26 stycznia. Nie warto więc zwlekać! Ekscytujące emocję i niezapomniane wrażenia czekają na Ciebie na BLAST.tv Paris Major 2023.

Komentarze

Scroll to top