Wywiady

Został wypisany ze szkoły aby zostać profesjonalnym graczem

 

Szwedzki nastolatek  Lucas “Mendokusaii” Hakansson został wypisany ze szkoły aby poświęcić się profesjonalnemu graniu w Overwatch. Niespodziewaną informacją jest to, że decyzję podjął nie on a jego 50-letni ojciec. Pierwotnie miał wziąć tylko rok wolnego co jest powszechną praktyką w jego kraju.

 

Hakansson od zawsze nie lubił szkoły. Cierpiał z tego powodu na depresję i stany lękowe. Jego jedynym sensem w życiu na początku był Counter Strike a potem Overwatch. Na początku jego ojciec podchodził sceptycznie, ponieważ brat Lucasa także szukał spokoju w wirtualnym świecie.

“For a while, he was like, ‘I think you’re addicted to video games. Games cause violence. You can get addicted to World of Warcraft, and there’s a guy who died playing it in Korea,’” said Lucas. “All that crazy stuff.”

Wszelkie próby "wyprostowania" nowych nawyków nie przyniosły oczekiwanych skutków. Jednak z czasem podglądy ojca zaczęły się zmieniać. Po wielu rozmowach zgodził się na roczną przerwę w edukacji. Gdy zauważył jak jego syn pracuje by spełnić swoje marzenia postanowił wypisać go ze szkoły. Był to dla gracza szok ale nie był z tego powodu zły.

“He said he didn’t want me to play and practice and try to make it into the big leagues with the fact that, if this doesn’t work, I have to go back to school in a set amount of time,” Lucas said. “He wanted me to focus on the game and pursue my dream. And if I fail, I fail.”

Obecnie Lucas Hakansson gra w Houston Outlaws i szykuje się do Overwatch League. Jego ojciec w międzyczasie zaczął grać w Call of Duty. Teraz tylko życzyć powodzenia w najbliższych tygodniach.

20-letni fan esportu i nowych technologii. Obecnie student informatyki na Politechnice Śląskiej. W wolnych chwilach grywa w shootery i gry strategiczne.

Komentarze

Scroll to top