ZNAMY PÓŁFINAŁOWE PARY MAJORA – KONIEC ĆWIERĆFINAŁÓW!

Dziś, odbyły się ostatnie mecze ćwierćfinałowe berlińskiego Majora. Kto dołączy do Avangar i Renegades? Przekonjamy się!

NRG vs. Natus Vincere

Przez słabą dyspozycję Na'Vi to NRG zostało faworytem meczu. Amerykańska organizacja wybrała Dusta 2. Spotkanie rozpoczęło się sporym prowadzeniem NRG, które w pierwszej połowie zdobyło dwa razy więcej punktów, niż ich rywale. W dalszej części spotkania Rosyjska organizacja próbowała wrócić do meczu, lecz spora strata z pierwszej połowy nie pozwoliła im wygrać meczu. Pierwsza mapa wpada na konto NRG z wynikiem 16:12.

Pora na tzw. Polską mapę, czyli Miragea wybranego przez Na'Vi. Tym razem z pierwszych piętnastu rund to 10 trafiło do drużyny Zeusa. Następna część spotkania, względem wyniku była lustrzanym odbiciem pierwszej. 10 rund wpada na konto drużyny Stanislawa. Dogrywka poszła po myśli NRG, które wygrało ją 4:2. Dzięki wygranej na Mirageu 19:17, wygrywają z Na'Vi 2:0 i eliminują ich z turnieju. Zajmując 5.-8. miejsce zapewnili sobie status legend oraz 35.000$.

Astralis vs. Liquid

Mecz moim zdaniem, był przedwczesnym finałem. Pierwszą mapę wybrało Astralis i było to Vertigo. Pierwsza połowa wskazywała na równy pojedynek, między wyżej wymienionymi drużynami. W kolejnej części spotkania ujrzeliśmy dlaczego Duńczycy zdecydowali się na tę mapę. Świetne przygotowanie pozwoliło im zdominować Liqud 8:1, co ostatcznie daje wynik 16:8.

Overpass wybrany przez Liquid, rozpoczął się dla nich dobrze. Wynik 9:6 nie był jednak odległym wynikiem i rywale Amerykańskiej organizacji byli w stanie wrócić do meczu. Tak też zrobili! Ponownie w drugiej części spotkania drużyna Nitr0 została zdominowana, tym razem wynikiem 10:4. Wynikiem 16:13, Astralis wygrywa drugą mapę i wyrzuca Liquid z kompetycji. Wracają oni do domu ze statusem legend i 35.000$.