Counter Strike

Znamy pierwszego finalistę LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów

 

Wczorajszego dnia w Warszawie ruszył LAN, w którym między sobą walczyć miały cztery, polskie drużyny, tzw. "Puchar zdobywców pucharów". Mimo, że drabinka zaczynała się od półfinałów, organizatorzy zdecydowali się na system zawierający upper i lower bracket, w pierwszych meczach 27 kwietnia AGO Esports podejmowało X-kom, a Devils.one mierzyło się z PACT.

 

Wynik pierwszego spotkania nie był zbyt wielką niespodzianką. Ci, którzy śledzą polskiego cs`a przez dłuższy okres czasu wiedzą, że AGO w ostatnich rankingach HLTV dostawało się nawet do top20 na świecie, podczas, gdy X-kom pozostawał daleko w tyle. Nikogo nie zdziwiło więc, że seria BO3 skończyła się wynikiem 2:0 dla AGO Esports. Podopieczni Michała "minirox" Michałkówa pewnie rozprawili się z przeciwnikiem wygrywając, kolejno: 16:7 na Mirage i 16:14 na Train.

 

W drugim półfinale było już o wiele ciekawiej. Devils.one, po wygranym 16:13 Trainie, nagle na Vertigo przestało istnieć. PACT przejęło kontrolę nad tą mapą i chwilę później mogli cieszyć się ze zwycięstwa 16:4. Wydawało się, że devils.one nie pozbiera się po tak kompromitującej porażce, jednak Wiktor "Taz" Wojtas i koledzy z drużyny pokazali drużynie PACT, dlaczego przez wielu uznawani są za najlepszą drużynę w Polsce, wygrywając decydującą mapę Mirage 16:13.

 

Trzecim i ostatnim meczem pierwszego dnia rozgrywek było spotkanie drużyn, które przegrały swoje półfinały, czyli X-kom oraz PACT. Dwie mapy pokazały nam skrajnie odmiennego cs`a. Na Inferno widzieliśmy walkę do samego końca i zwycięstwo X-kom 16:13, a na Nuku totalną dominację owego zespołu i wynik 16:2. X-kom tym samym przedłużył swoje nadzieje na finał turnieju i czekał na przegranego spotkania Devils.one vs AGO Esports.

blank

 

Drugi dzień rozgrywek rozpoczął się meczem AGO Esports i Devils.one. Zwycięzca tego pojedynku był już pewny gry w finale, natomiast przegrany musiał zmierzyć się z X-kom w finale niższej drabinki. Tu, podobnie jak w większości meczów rozgrywanym na tym turnieju zobaczyliśmy tylko dwie mapy. Niezwykle wyrównany i emocjonujący Mirage (19:17 dla Devils.one) oraz bardziej przewidywalne Vertigo (16:11 dla Devils.one). Oprócz zapewnienia sobie miejsca w finale, gdzie będą mogli powalczyć o 50 000 zł, Devils.one zapewnili sobie miano najlepszej drużyny w Polsce… przynajmniej na razie.

blank

 

W czasie pisania tego artykułu, rozgrywany jest finał niższej drabinki AGO vs PACT. Wielki finał zaplanowany jest na godzinę 19 i będzie transmitowany na kanale Piotra "Izaka" Skowyrskiego na platformie Twitch (Link do transmisji znajduje się tutaj). Jeśli jednak nie macie Państwo czasu, bądź możliwości na obejrzenie tego spotkania, bez obaw. Końcowy wynik, zarówno trwającego meczu, jak i finałowego starcia będzie dostępny na naszej stronie.

 

Drabinka turnieju na czas pisania artykułu:

blank

Szesnastolatek z województwa śląskiego. Interesuję się e-sportem,siatkówką, muzyką, szczególnie klasyką. email kontaktowy: [email protected]

Komentarze

Scroll to top