Counter Strike

Zmiana na pozycji Mistrza Polski w Counter-Strike: Global Offensive – HONORIS nowym Mistrzem Polski

 

16 maja po zaciekłej walce w finale x-kom AGO pokonało zespół HONORIS wynikiem 2:0, zapewniając sobie tym samym lwią część z puli 50 tysięcy złotych, tytuł ESL Mistrza Polski w CS:GO oraz awans do ESL National Championships Global Playoff. Niestety już kilka godzin po finałach pojawiły się wątpliwości, co do regulaminowego zachowania osób obecnych w pomieszczeniu, w którym gracze AGO rozgrywali mecz.

Do organizatora turnieju, ESL, dotarły informacje, że w pomieszczeniu gdzie gracze walczyli o zwycięstwo był włączony komputer ze streamem z aktualnej rozgrywki ESL Mistrzostw Polski, co jest popularnie określane jako stream sniping. Mimo iż transmisja z rozgrywek jest zawsze opóźniona względem realnej gry, tym razem było to 4,5 minuty, to posiadanie ekranów w pomieszczeniach, gdzie przebywają gracze podczas turnieju jest zabronione.

Po sprawdzeniu nagrań wideo i zapisów z komunikatora drużyny niezależny zespół sędziowski zdecydował się zastosować łagodniejszy wymiar kary w postaci zmiany wyniku meczu finałowego na 2:0 na korzyść HONORIS i tym samym ogłoszenie drużyny Wiktora “TaZa” Wojtasa nowym ESL Mistrzem Polski w CS:GO. Za taką decyzja stoi również fakt, że przedstawiciele Jastrzębi od początku sprawy współpracowali z ESL dostarczając niezbędnych informacji.

“Podczas finału 21. Sezonu ESL Mistrzostw Polski został naruszony regulamin naszych rozgrywek. Po wielodniowej weryfikacji dostępnych materiałów, w które był zaangażowany niezależny zespół administratorów, podjęto decyzje o weryfikacji wyniku meczu x-kom AGO vs. HONORIS na korzyść tego drugiego zespołu. Dziękuję za obszerne wyjaśnienia oraz pełną współpracę po stronie zespołu AGO, jednak dodatkowe materiały, które zostały udostępnione, nie rozwiały wszystkich wątpliwości. – mówi Adrian Kostrzębski, Rzecznik Prasowy ESL.

HONORIS już 27 maja będzie reprezentowała Polskę na ESL National Championships Global Playoff, turnieju, w którym ośmiu zwycięzców rozgrywek krajowych ESL powalczy o bilet do fazy play-in Intel Extreme Masters Cologne 2021 lub przepustkę na IEM Summer.

Komentarze

Scroll to top