Zakończenie StarSeries i-League Season 4!

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy a w tym przypadku turniej StarSeries i-League Season 4 w grze Counter Strike: Global Offensive.

25.02 był ostatnim dniem wspomnianego turnieju, w którym odbyła się walka o trzecie miejsce między Team Liquid a FaZe Clan oraz później finał, w którym starli się mousesports z Natus Vincere. Pierwszy mecz został rozegrany w systemie best of three. FaZe wybrali mapę de_nuke natomiast Liquid wskazali na de_inferno. Mapą remisową miała być mapa de_mirage.

Zaczęła się walka na mapie de_nuke. Amerykańska drużyna od początku dawała się FaZe we znaki, wygrywając rundę pistoletową oraz zdobytymi 12 punktami, już w pierwszej połowie rundy. Mimo że wybór mapy należał do europejskiego teamu to w przeciwieństwie do rywali, nie byli oni tak przygotowani i zabrakło im pomysłu na rozgrywkę. Zdobyli w pierwszej połowie 3 punkty i dotrzymali taki wyniki aż do końca, przegrywając 16:3 z drużyną Liquid.

De_inferno okazało się idealną mapą do odegrania się FaZe na Liquid, mimo że dominacja ze strony amerykańskiej drużyny znów się powtórzyła i w pierwszej połowie tak jak wcześniej przegrali 12:3. Po zamianie stron FaZe przyparci do muru przeprowadzili atak, który pozwolił im nadrobić straty. Udało się im zdobyć punkt meczowy, jednak Liquid nie dawało za wygraną, doprowadzając do remisu 15:15 i tym samym do doliczenia czasu gry. Jednak tym razem europejska formacja w widowiskowej wymianie ciosów – a bardziej pocisków okazali się lepsi. Wygrywając na mapie de_inferno z Liquid 28:26.

Rozpoczęła się ostatnia rozgrywka, która miała wyłonić zwycięzcę trzeciego miejsca. Drużyny zmierzyły się na remisowej mapie de_mirage. Ponowie Liquid wygrało pierwszą połowę 12:3, zostawiając swoich rywali w tyle. W drugiej połowie wszystko zależało od rundy pistoletowej, którą niestety dla FaZe wygrała amerykańska drużyna, dzięki czemu zapewniła sobie trzecie miejsce w turnieju StarSeries i-League Season 4 wygrywając 16:4 w remisowej rozgrywce. Tym samym za wygraną zdobyli 30 tysięcy dolarów.

Wisienką na torcie będzie finał, który rozegrał się po rozgrywkach o trzecie miejsce.

Mecz rozpoczął się na mapie de_overpass, która została wybrana przez Natus Vincere. Zawodnicy mousesports wybrali de_mirage a w przypadku dogrywki mieli zmierzyć się na mapie de_train.

NaVi było dobrze przygotowane na wybraną przez siebie mapę. Wygrali dwie rundy pistoletowe, a następnie prowadzili siedmioma punktami aż do końca pierwszej połowy. Mousesports przegrali rundę pistoletową, zdobyli tylko 4 punkty a po zmianie miejsc 3, przegrywając z Natus Vincere 16:7.

Na drugiej mapie walka była bardziej zacięta, przez co potrzebna była dogrywka. Pierwsza połowa należała do mousesports, odbili się po słabym początku i nie dawali szans NaVi na atak, wygrali rundę pistoletową, dzięki czemu łatwiej było później zdobyć 7 punktową przewagę nad zawodnikami przeciwnej drużyny. Po zmianie stron Natus Vincere odegrało się, broniąc przed atakami drugiego teamu. Tym samym wrócili do poziomu gry, jaki zaprezentowali na de_overpass. Nie wystarczało to jednak aby doprowadzić do większej przewagi nad mousesports które nie dawało za wygraną i doprowadziło do remisu 15:15. W ostatniej rundzie niemiecka drużyna oddała kilka celnych strzałów, które doprowadziły do wygrania potyczki 22:18.

W rundzie remisowej, która rozgrywana była na mapie de_train wydawało się, że starcie odbywało się między niektórymi zawodnikami obu drużyn. Czas i zacięcie rozgrywki dało się we znaki wszystkim walczącym o podium. Pierwszą połowę wygrali gracze mousesports, którzy prowadzili 11:4. Natus Vincere odbili się, wygrywając rundę pistoletową i cztery kolejne rundy, które doprowadziły do zbliżenia się przebicia wyniku mousesports, które prowadziło już tylko dwoma punktami. Sytuacja doprowadziła do większej mobilizacji niemieckiej drużyny i wygrali następne pięć rund, zdobywając wynik 16:9, dzięki czemu zostali zwycięzcami turnieju StarSeries i-League Season 4.