Inne

YOUTUBE ZABLOKOWANY W UNII EUROPEJSKIEJ!?

 

Już niedługo głosowanie odnośnie dyrektywy unijnej o prawie autorskim, czyli potocznie nazywanym ACTA 2! 26 marca Europarlamentarzyści zadecydują o tym, jak będzie wygłądała przyszłość internetu w Unii Europejskiej!

 

Przez częśc zapisów regulacji, czyli art. 11 i 13 dyrektywy, internet w przyszłości w Unii Europejskiej może wyglądać inaczej, a największe kłopoty mogą mieć twórcy zarówno stron jak i filmów w internecie. Na znak przeciwko tej dyrektywie wiele stron umieściło specjalne komunikaty zachęcające do przyłączenia się do protestu, mowa tutaj o: Pornhub, Wykop, Twitch, Pikio, Kwejk i wiele innych mniejszych portali. CDA oraz Wikipedia (w niektórych krajach) zdecydowały wyłączyć swoje strony dla użytkowników na znak protestu. Mówi się, że popularne strony takie jak Facebook, czy też YouTube planują całkowicie wyłączyć swoje usługi na czas protestu, chociaż bardziej jest to prawdopodobne dla YouTube, gdyż mocno promuje on akcje protestów i wspiera #SaveYourInternet.

 

 

Jak czytamy na stronie SaveYourInternet mamy ostatnią szansę, by to zatrzymać! ARTYKUŁ 11 I 13 DYREKTYWY OZNACZA CENZURĘ INTERNETU I OGRANICZENIE NASZEJ WOLNOŚCI SŁOWA! Zachęcamy do wejścia na stronę i przeczytania jakie konsekwencje grożą nam – internautom, jeśli ta zmiana zostanie wprowadzona. 

 

Swoją akcję #WolneSocialMedia rozpoczęli w ubiegłym roku również Youtuberzy, którzy stworzyli materiał wyjaśniający dlaczego nie chcą, aby ta dyrektywa, czyli art. 11 i 13 został wprowadzony:

 

 

Jak przyłączyć się do akcji protestu?

Po pierwsze możesz podpisać petycję, która została już poparta przez ponad 5 milionów internatów! Zajrzyj też na mapę protestów, a być może jeden jest blisko ciebie – jeśli tak przyłącz się! Wchodząc na stronę saveyourinternet możemy również bezpłatnie zadzwonić do swojego europosła lub napisać email. Jeśli posiadasz własną stronę internetową możesz umieścić na niej kod, która doda informacje na wejściu o całej akcji cenzury internetu.

 

Na znak poparcia dla protestu umieściliśmy na naszej stronie krótką informację na wejściu, tak aby każdy nasz użytkownik mógł śmiało wesprzeć akcję wolnego internetu! 26 marca posłowie Parlamentu Europejskiego będą głosować nad nowymi przepisami prawa autorskiego! Nie pozwól, aby zacenzurowano internet!

 

Sprawdź, jak zmieni się Internet dla ciebie!

 

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top