Gry

Xbox Game Pass, czyli granie w najnowsze tytuły za grosze! Czy to się opłaca?

 

Wielu graczy z pewnością ma swoją ulubioną grę, do której z chęcią powraca raz na jakiś czas, jednak po dłuższym okresie nawet i ta produkcja potrafi się znudzić. Wtedy pojawia się chęć spróbowania czegoś nowego, czegoś co wciągnie nas do wirtualnego świata. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzić ostatnie premiery gier, i tu pojawia się pierwsze pytanie. Co jeśli dana gra nam się nie spodoba, a wydaliśmy na nią kilkaset złotych? Co jeśli dana gra nie pójdzie na naszym sprzęcie, albo boimy się, że szybko nam się znudzi? Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z usługi z oferty Xbox, dokładniej chodzi tu o Game Pass’a.

Xbox Game Pass – czym jest?

Xbox Game Pass to płatna subskrypcja, która umożliwia dostęp do biblioteki gier z setkami tytułów na komputery z Windows 10, konsole Xbox oraz urządzenia z systemem android i IOS. W ramach comiesięcznego abonamentu możemy grać w dowolne gry, które obejmuje ta usługa. Jeśli jedna produkcja nam się nie spodoba to po prostu ją wyłączamy i szukamy kolejnej. Aktualnie jest do wyboru ponad 100 wysokiej jakości gier na każdą z platform, a dodatkowo podczas premiery producent umożliwia przetestowanie jej nawet tego samego dnia! Tytuły, w które postanowimy zagrać są wypożyczane i możemy w nie grać dowolną ilość razy i dowolną ilość godzin – o ile posiadamy aktywną subskrypcję Game Pass. W przypadku konsoli oraz komputerów są one pobierane na dysk, a granie przy użyciu urządzeń mobilnych odbywa się przez chmurę i jest dostępne tylko w najlepszym i zarazem najdroższym pakiecie subskrypcji – Ultimate. Usługa cieszy się sporą popularnością na całym świecie – dzięki niej można wypróbować wiele różnych gier nie płacąc za każdą z osobna. W większość pobranych gier można grać w trybie offline bez użycia internetu, niektóre jednak wymagają połączenia internetowego. Z oświadczenia firmy Microsoft wynika, że w przyszłości planują oni również wydanie specjalnego urządzenia, które będzie można podłączyć bezpośrednio do telewizora, a także aplikację na smart TV. Ponadto nowy Windows 11 będzie zawierał Xbox Game Pass jako wbudowaną funkcję systemową.

Xbox Game Pass

W jakie gry można zagrać?

W bibliotece znajdują się różnorodne tytuły, zaczynając od gier platformowych, idąc przez gry logiczne i sportowe, a kończąc na wysokobudżetowych produkcjach. Minecarft, Grant Theft Auto V, FIFA 21, Forza Horizon 4, Red Dead Online, Tom Clancy’s Rainbox Six Siege, Fallout 3, LIMBO, NBA 2k21 to tylko niektóre z tytułów, w które możemy zagrać w ramach usługi Xbox Game Pass. Pełna lista aktualnych gier, w które możemy zagrać znajduje się na stronie Xbox. W niektóre produkcje można zagrać tylko na konsoli lub tylko na komputerze. Różnorodność gwarantuje frajdę na niezliczoną ilość godzin. Co miesiąc twórcy usługi publikują informacje o nowych grach, które pojawią się na platformie. W ubiegłbym miesiącu dodano aż 21 nowych produkcji. Niestety też po kilku latach niektóre gry znikają w usługi – w czerwcu usunięto 8 gier. Na konferencji gigant z Redmond zapowiedział, że w przyszłości pojawi się również Forza Horizon 5, Starfield, Microsoft Flight Simulator czy Redfall. Oferta jest stale poszerzana, tak aby była jeszcze bardziej atrakcyjna dla graczy.

Ile kosztuje subskrypcja?

Oferta Xbox Game Pass jest dostępna w trzech wariantach: pakiet PC, Konsola oraz ULIMATE. Pakiet na komputery kosztuje 39,99zł miesięcznie i oferuje możliwość grania w ponad 100 gier na PC oraz możliwość grania w nie w dniu ich premiery, zestaw obejmuje również EA Play, czyli dostęp do najlepszych tytułów od Electronic Arts. Wersja na konsole obejmuje podobne warunki – możliwość grania w ponad 100 gier na konsole oraz produkcje dostępne w dniu premiery oraz zniżki i oferty członkowskie.

Oferta Ultimate wydaje się być najlepszą ofertą, mimo że jest droższa – oferuje możliwość grania w ponad 100 gier na konsole, komputery oraz urządzenia mobilne. Nie jesteśmy tu ograniczani to jednej platformy. Wyróżniającą się korzyścią jest możliwość grania w chmurze – to najnowsza funkcja, która umożliwia rozgrywkę w wymagające tytuły dla osób ze słabszym sprzętem. Gra odpalana jest w chmurze przez „wirtualny komputer”, który obsługuje gracz z własnego urządzenia. Funkcja ta wymaga dobrego łącza internetowego o minimalnej prędkości 10 Mbps i niskiego opóźnienia internetu. Pozwala to na strumień w jakości full hd 1080p przy 60 fpsach, co powinno zadowolić każdego, nawet wymagającego gracza. Dodatkowym atutem tego wariantu oferty są darmowe korzyści w grach – chodzi tutaj o zawartość w grze i oferty partnerów. Przy wyborze pakietu ULIMATE możemy otrzymywać walutę premium, skórki i inne gadżety w grach zupełnie za darmo w cenie pakietu. W tej ofercie tak samo jak przy pakiecie PC jest możliwy dostęp do EA Play – czyli biblioteki najlepszych tytułów oferowanych przez Electronic Arts na konsolę i komputer. Wariant ten jest dostępny w cenie 54,99zł miesięcznie.

Istnieją sposoby, które umożliwiają obniżenie ceny pakietu i są one w stu procentach legalne! Dzięki zastosowaniu specjalnych poradników można obniżyć cenę pakietów nawet o 98%! Oferty są zróżnicowane, a ceny różnią się w zależności od tego czy jesteś nowym użytkownikiem oraz na jaki okres czasu chcesz zakupić abonament. To doskonały sposób na przetestowanie tej usługi tanim kosztem.

Podsumowując – czy warto?

Xbox Game Pass wydaje się być bardzo dobrą usługą, która jest stale rozwijana i aktualizowana. Dzięki stałej subskrypcji możemy zagrać w setki różnych gier, na które wcześniej nawet byśmy nie spojrzeli z uwagi na ich ceny, które na konsole potrafią być naprawdę zaporowe. Setki gier na liście powodują, że każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwość grania na telefonach i słabszych komputerach przy użyciu chmury to również wielka zaleta tej usługi. Jak najbardziej warto spróbować jeśli jesteś prawdziwym graczem 🙂

Komentarze

Scroll to top