Counter Strike

Wybieramy biurko gamingowe. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę?

 

Na dobrze zaprojektowanym i wykonanym biurku gamingowym masz wszystko, czego Ci potrzeba do długotrwałych sesji i posiedzeń. Monitor, mysz, klawiatura, pad – bez nich ani rusz! Biurko ma zapewnić dobrą organizację oraz wygodę podczas grania. Wysokość blatu musi odpowiadać wysokości siedziska. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu biurka komputerowego? 

Po pierwsze: funkcjonalność biurka

Nowoczesne biurka gamingowe mają wygodne wcięcie na fotel, które pozwala wsunąć się bliżej, aby można było wygodnie położyć łokcie na blacie i ustabilizować swoją pozycję ciała. Ponadto wsparciem w komfortowej rozgrywce są uchwyty – z jednej strony na napój, z drugiej na słuchawki do grania. Istotne w przypadku biurek gamingowych są też specjalne wycięcia na przewody elektryczne i inne elementy ułatwiające organizację.

Po drugie: ergonomiczny kształt blatu

Oprócz komfortowego wycięcia, które umożliwia przybliżenie się fotelem do blatu, ważna jest również odpowiednio duża przestrzeń na nogi. W niektórych modelach biurek zastosowano dodatkowo mniejszy blat, przeznaczony na monitor, który zapewnia optymalny kąt i pole widzenia podczas gry. Ponadto na rynku sprzętu, mebli i akcesoriów dla graczy występują również modele narożne, dające jeszcze więcej powierzchni i lepszą organizację podczas ulubionej rozrywki. Wówczas raz stworzona przestrzeń może również służyć po godzinach zabawy do pracy, streamingu czy tworzenia materiałów wideo. Spoglądając w bok, można mieć od razu podgląd na drugi monitor.

Po trzecie: rodzaj płyty, z którego wykonano blat

Dobrze, jeśli powierzchnia blatu jest antypoślizgowa. Wówczas klawiatura nawet podczas dynamicznej rozrywki nie zmienia położenia. Świetnym rozwiązaniem jest coraz częściej stosowany w przypadku biurek blat z powłoką Carbon Flex (także w przypadku modelu biurka gamingowego HZ-Hero 2.5 White). Charakteryzuje się on bardzo dużą wytrzymałością. Ogranicza też dyskomfort, związany chociażby z wbijaniem się w nadgarstek krawędzi blatu. Powłoka świetnie radzi sobie z zarysowaniami i zabrudzeniami. Zaskakuje również efektownym designem i możliwością wyboru spośród dwóch opcji – białej i czarnej. Zaokrąglone krawędzie blatu ograniczają ryzyko bolesnego uderzenia podczas wstawania. Ergonomiczny kształt uprzyjemnia korzystanie z mebla.

Po czwarte: regulowane, mocne stopki

Nowoczesne biurka komputerowe, również te o zastosowaniu gamingowym, charakteryzują się stalową ramą. Aluminiowa konstrukcja odpowiada za solidność mebla, a także komfort opierania się o nie podczas dynamicznej akcji na ekranie monitora. Wzmocnione nogi i regulowane stopki zapobiegają ślizganiu się biurka po podłodze, ale również wgniatania powłoki podłogi pod jego ciężarem. Stabilne usytuowanie monitora jest bardzo ważne – bez tego trudno o precyzję grania.

Po czwarte: dodatkowe akcesoria

Stojak na pady i uchwyt na słuchawki to jedne z najlepszych dodatków do biurek gamingowych. Wykazują się bardzo dużą funkcjonalnością i praktycznością zastosowania.

Komentarze

Scroll to top