Hearthstone

Wybawcy Uldum – Najciekawsze talie!

 

6 sierpnia Blizzard wprowadził do Hearthstona kolejny dodatek o nazwie Wybawcy Uldum! Do gry wprowadzono 135 nowych kart, a gracze już od pierwszych chwil po otwarciu pakietów rozpoczęli testowanie nowych talii. W tym artykule chciałbym przedstawić kilka najciekawszych, które obecnie cieszą się największą popularnością.

 

Quest Druid (koszt: 8680 pyłu)

Obecnie jedna z lepszych talii. Zadanie druida polega na skończeniu 4 tur z niewykorzystanymi kryształami many. Po jego wykonaniu dostaje pasywną moc specjalną, dzięki której nasze efekty „Wybierz jedno”  są połączone. Daje to niesamowite możliwości i kombinacje z wieloma kartami, takimi jak Druidka Bojowa Loti, Cenarius czy Nasycenie. Głównym win condition tej talii jest zbudowanie możliwie bardzo dużego stołu i wzmocnienie naszych stronników różnymi innymi kartami, takimi jak Moc Dziczy czy Troskliwa Taurenka.

 

Control Warrior (koszt: 12520 pyłu)

Control Warrior był dobrze znaną talią już przed premierą najnowszego rozszerzenia. Jednak teraz do gry dodano wielu stronników z prowokacją, co dodatkowo wzmocniło tą listę. Głównym win condition są taunty i wzmacnianie ich Panzernikiem oraz odkrywanie kolejnych dzięki portretowi, Montażowi Omega czy Przerażonemu Pomagierowi. Agresywne talie jak Aggro Rogue czy Secret Hunter mogą mieć z tą talią bardzo dużo problemów. Dodatkowo grając na maga czy wojownika przydają się dobrze już znane karty, czyli Archiwistka Elizjana, Niszczyciel Omega i Dynamitron.

 

Quest Shaman (koszt: 5800 pyłu)

Kolejna talia oparta na Zadaniu, które polega na zagraniu 6 kart z Okrzykiem Bojowym, a w zamian otrzymamy nową Moc Specjalną. Po jej użyciu nasze Okrzyki Bojowe w tej turze aktywują się podwójnie. Ta lista składa się z 27 stronników, jedyne czary to Mutacja, która pozwala nam przekształcić karty „Stary Miszcz” oraz „Przeobraziciel Mogu” w jednostki kosztujące jeden kryształ many więcej i Zadanie. Po wykonaniu Questa nasza talia staje się bardzo agresywna dzięki Życiopijcom, Bojowym Osom, Bagiennym Rozbryzgiwaczom i Dreszczołakowi. Dodatkowo możemy bardzo dobrze czyścić stół przeciwnika zagrywając ŻywiołakaPustyni, który zadaje wszystkim wrogim stronnikom jeden punkt obrażeń.

blank

 

Powyższe talie wydają się obecnie najmocniejsze. Ale warto pamiętać, że meta cały czas się kształtuje i to co teraz jest dobre, za dwa tygodnie może być niegrywalne. Wstrzymajcie się z tworzeniem talii do końca Hearthstone Masters Tour w Seulu, gdyż wtedy meta zacznie się ostatecznie stabilizować. Turniej rusza 16 sierpnia i potrwa do 18 sierpnia.

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top