Counter Strike

Walka Polaków o IEM Sidney

 

W drugiej turze Europejskich Otwartych Kwalifikacji do IEM Sidney mogliśmy oglądać zmagania wielu polskich drużyn m.in Virtus.pro, Izako Boars, ACTINA PACT, x-kom, Codewise Unicorns oraz parę polskich mixów takich jak nowy skład NEO – 2k19PL, Klan Na Drzewie oraz xDparty.
Wszystkie zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony, lecz nie każdemu udało się wejść do szóstej rundy kwalifikacji. Drużyna NEO przegrała wynikiem 13-16 z OpTic Gaming CS w piątym spotkaniu.
LDLC wygrało z Klanem Na Drzewie wynikiem 16-14 po niesamowicie bliskim spotkaniu.
W następnym spotkaniu Francuzi trafili na Codewise Unicorns, które pomściło polski mix łatwo wygrywając z francuską formacją.
ACTINA PACT spotkała się z polskim mixem xDparty w piątej rundzie kwalifikacji, gdzie zaskakująco mix okazał się wyraźnie lepszy.
Drużyna x-kom uległa niestety białoruskiej drużynie Nemiga w przedostaniej rundzie kwalifikacji.
Codewise Unicorns i Izakoboars w miarę gładko przeszły przez wszystkie rundy dostając się do 1/8 kwalifikacji.
Świeży skład Virtus.Pro dostarczył wczoraj dużych emocji rozgrywając 5 map mirage. Skład prowadzony przez TOAO był bliski odpadnięcia, już w pierwszym etapie kwalifikacji przy spotkaniu z rosyjską drużyną 5balls.
Na szczęście po świetnym comebacku VP wygrało to spotkanie i trzy kolejne dołączając do pozostałych zwycięskich drużyn.


Dziś o godzinie 18:00 kolejny etap turnieju a jest to już, 1/16 kwalifikacji do IEM Sidney i aż cztery polskie drużyny. Virtus.Pro zmierzy się z expert eSport, xDparty stanie do pojedynku ze zwycięzcą meczu 3DMAX/CPH Flames, a w polskich barażach zobaczymy Izako Boars i Codewise Unicorns. Tylko dwie z szesnastu drużyn zdobędą miejsce w Europejskich Zamknietych Kwalifikacjach, gdzie czekają już takie zespoły jak: BIG, G2, HellRaisers, North i zwycięscy pierwszych otwartych kwalifikacji: Valiance i forZe.

Link do drabinki – https://play.esea.net/?s=events&d=brackets&id=213&fbclid=IwAR3DzqNahA0OWKLAgUbZe3xNTBo2QOVYY-Ah5Ya1Sj33D3oJ3Eg6V3Yf6oc

Komentarze

Scroll to top