Counter Strike

Virtus.pro awansuje do zamkniętych kwalifikacji na Minora!

 

Niewątpliwie Virtus.pro zaskoczyło nas dzisiaj swoimi wynikami, bowiem udało im się bowiem awansować do zamkniętych kwalifikacji do Europejskiego Minora do Starladder w Berlinie! Są jedyną Polską drużyną, której udało się przebrnąć otwarte kwalifikacje i zgarnąć awans!

 

Potrzeba było aż czterech kwalifikacji, żebyśmy doczekali się awansu Polskiej ekipy do kolejnej fazy turnieju. Czwarte otwarte zawody eliminacyjne były ostatnią szansą na awans. Jest to niebywały sukces nowego składu nieździwdzi, gdyż ciągle oczekiwaliśmy od nich jakiegoś sukcesu, który wreszcie nadszedł – tak, przed nimi jeszcze długa droga, jeśli chcą zagrać na Majorze, ale pamiętajmy że wraz z OKOLICIOUZEM grają dopiero kilka tygodni. 

 

Niestety, ale Virtusi są jedną Polską ekipą, która wywalczyła awans – nie udało się to Aristocracy, AGO Esports, czy też x-kom team. Jest to dla nas dużym zaskoczeniem, przecież w zamkniętych kwalifikacjach do majora Katowicach mieliśmy aż 4 ekipy z Polski.

 

Virtus.proAd hoc

Mecz o wszystko – wygrany zgarnia upragniony awans do zamkniętych kwalifikacji do Europejskiego Minora. Rozgrywany w trybie BO3, czyli do trzech map. Rozgrywanymi mapami był Mirage (wybrany przez VP), Nuke (wybrany przez Ad hoc) oraz Train, który pozostał jako trzecia mapa. Mapa mirage zakończyła się wynikiem 16-9 dla Polaków. Na nuke VP zwyciężyło 16-7, co doprowadziło do ostatecznego zakończenia spotkania wynikiem 2-0 w mapach i awansem ekipy Snaxa do zamkniętych kwalifikacji do minora.

 

 

Zamknięte kwalifikacje, do których VP wywalczyło awans odbędą się w dniach 10-12 czerwca online, czyli spotkania tak jak dotychczas gracze będą rozgrywali ze swoich domów. O awans do minora powalczy szesnaśnie drużyn, ale jedynie połowa z nich będzie mogła do wygrać. W turnieju oprócz Virtusów, wezmą udział takie drużyny jak Fnatic, BIG, mousesports, Heroic czy też Valiance.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top