League Of Legends

Ultraliga- znamy drugiego finalistę!

 

Derby Polski – takim mianem wielu kibiców i ekspertów określa mecze Illuminar Gaming z Devils.one. We wczorajszym spotkaniu półfinałowym gracze udowodnili, że nie jest to pomyłka.

Półfinały Ultraligi zawsze przysparzają wielu emocji, a zwłaszcza jeśli w tych meczach spotkają się tak znakomite drużyny. Illuminar Gaming vs Devils.one, starcie spokoju z piekielnym ogniem. Zdania co do wyniku spotkania były podzielone, ale każdy zgadzał się w jednym: emocji nie może zabraknąć. Warto wspomnieć, że Diabły podchodziły do meczu z delikatnym osłabieniem, gdyż Matisław z powodu kłopotów zdrowotnych nie mógł zagrać we wczorajszym spotkaniu, a jego miejsce zajął Sinmivak. Była to niespodzianka, gdyż wiele osób spodziewało się w składzie Czajka, jednak trener Zetural postawił na drugiego toplanera. Mimo osłabienia w składzie, Devils.one bez większych problemów wygrało pierwszą mapę. Druga mapa była o wiele bardziej wyrównana, raz Illuminar Gaming przejmowało inicjatywę, ale po kolejnym starciu Diabły odzyskiwały kontrolę dzięki świetnej grze Luckeera. Ostatecznie druga mapa również trafiła na konto Devils.one. Wielu kibiców uważało, że zeszłoroczna historia powtórzy się i Illuminar przegra 0:3. Ale reprezentanci Oka nie zamierzali się łatwo poddać. 3 mapę rozpoczęli od dosyć agresywnego buildu, gdyż postanowili zabrać Sejuani, Renektona, Trundla, LeBlanca i Mordekaisera. I o dziwo ryzyko opłaciło się i gracze Illuminaru wrócili do gry, gładko wygrywając tą partię. Bohaterem tej mapy był Kashtelan, który dawał swojej drużynardzo ważne zabójstwa. 4 mapa po bardzo wyrównanej walce również wpadła na ich konto. Ostatnia partia tego meczu była tym, na co wszyscy fani czekali. Zawodnicy obydwu drużyn nie zamierzali ulec i sytuacja na mapie zmieniała się cały czas. Devils.one udało się zdobyć Barona i spushować 2 linie, górną i środkową, ale mimo to gracze Illuminaru znowu wrócili i wyprowadzili kontroofensywę środkową aleją. Jednak Diabły nie dały się zaskoczyć, 4 graczy przyjęło przeciwników pod swoją wieżą, natomiast Agressivoo zdecydował się okrążyć przeciwników, co zaowocowało zwycięstwem w tej potyczce i znieszczeniem Cora przeciwników. Devils.one wygrało całe spotkanie 3:2 i tym samym awansowało do finału Ultraligi, gdzie ponownie zmierzą się z Rogue oraz na EU Masters! Obydwie drużyny rozegrały naprawdę kapitalne spotkanie i należą im się za to ogromne gratulacje!

 

Finał Ultraligi odbędzie się dzisiaj, 28 sierpnia o godzinie 17:30. Transmisję można obejrzeć w telewizji na kanale Polsat Games oraz na Twitchu i Youtubie.

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top