Counter Strike

Ukraińska organizacja IKLA zawiesza działalność, MICHU ponownie bez drużyny

 

Organizacja ukraińska, IKLA, ogłosiła zakończenie działalności i wystawiła na listę transferową wszystkich swoich graczy. Ostatnie oficjalne występy drużyny miały miejsce podczas kwalifikacji otwartych do IEM Chengdu. Maksym Bednarsky, CEO IKLA, ogłosił, że organizacja weźmie „przerwę do 2025 roku, aby ponownie rozważyć możliwy powrót do sceny CS”, jeśli zobaczą „pozytywne zmiany” w środowisku.

Nie możemy inwestować setek tysięcy (jeśli trzeba, milionów) dolarów w zespół, gdy to tylko szczęście decyduje, czy zagramy przeciwko oszustom w kwalifikacjach online, czy nie

CEO IKLA, Maksym Bednarsky

IKLA niedawno brała udział w kwalifikacjach do PGL Major Copenhagen, gdzie dwukrotnie spotkała się z PERA. Pokonując PERA w meczu kwalifikacyjnym otwartym, przegrali w rewanżu, który odbył się podczas kwalifikacji zamkniętych. Po tym Vladislav „⁠Kvem⁠” Korol opublikował klip z tego spotkania na X/Twitter.

Flatron „⁠juanflatroo⁠” Halimi również opublikował post po utracie miejsca w ESL Pro League na rzecz PERA, gdy atmosfera wokół oszustw w zawodach online się zaostrza, wiele osób posądza tę drużynę o cheatowanie. Nie jest jasne, czy zawodnicy IKLA będą grali dalej razem, czy każdy rozejdzie się w swoją stronę.

Skład IKLA:

  • Michał „⁠MICHU⁠” Müller
  • Jonas „⁠Lekr0⁠” Olofsson
  • Alexey „⁠Topa⁠” Topchienko
  • Adelin „⁠adeX⁠” Nica
  • Vladislav „⁠Kvem⁠” Korol

Trener:

  • Mariusz „⁠Loord⁠” Cybulski
22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top