Sprzęt

Tytuły e-sportowe na PS5

 

Gry komputerowe już dawno temu wyszły poza ramy zwykłej rozrywki. W dzisiejszych czasach wiele tytułów ma charakter nie tylko rekreacyjny, ale wręcz profesjonalny. Turnieje gier przyciągają wysokimi nagrodami pieniężnymi i prestiżem.

Konsola – rozsądna alternatywa dla komputera

Niestety topowe i popularne tytuły gier coraz mocniej obciążają podzespoły komputera. Czasy, w których do płynnego grania w nowe tytuły wystarczało 8 GB pamięci RAM przeszły do lamusa. Karta graficzna także nie starcza już na lata, a każda kolejna gra AAA coraz stawia przed tym komponentem coraz większe wymagania.

Odpowiedzią na bolączki komputerowych graczy mogą okazać się konsole do gier. Od lat kolejne generacje popularnych platform przynoszą nowe doznania, unikalne rozwiązania i ekskluzywne tytuły gier. Stanowią też dobry wybór dla użytkowników, którzy nie chcą rezygnować z elektronicznej rozrywki, ale nie mają miejsca na komputer stacjonarny, a laptop stworzony do gier wydaje się dla nich za drogi. Konsole pozwalają też na wspólne granie w rodzinnym gronie przy jednym ekranie, co jest dość uciążliwe przy biurku z pecetem. Co więcej – w dzisiejszych czasach łączą się z Internetem, a tym samym stwarzają możliwość konkurowania z graczami z całego świata w wirtualnych rankingach. Tak jest np. w przypadku tytułów na platformę Sony.

Gry wyścigowe

Popularne ścigałki zawsze znajdują swoje miejsce w sercu miłośników elektronicznej rozrywki. To gatunek, który nigdy nie traci na popularności, a oferta tytułów, w których można konkurować na sportowym poziomie wydaje się zachęcająca. Na PS5 znajdziemy czołowego reprezentanta tego nurtu – „Gran Turismo 7”. To tytuł ekskluzywny dla tej konsoli. Pozwala on zasiąść za wirtualnymi sterami aut będących marzeniem małych i wielkich chłopców. Oczywiście znajdziemy wśród nich nie tylko egzotyki, ale też sportowe wersje samochodów klasy premium. Gra oferuje wewnętrzny ranking, który motywuje do wyrabiania coraz lepszych czasów na wirtualnych torach wyścigowych.

Na miłośników mniej eleganckiej, ale równie dynamicznej jazdy czeka zaś „WRC 10 FIA World Rally Championship”. Tytuł ten oferuje do dyspozycji graczy klimat znany kiedyś z gier z serii „Colin McRae”. Gra skupia się na rajdach samochodowych, sadzając gracza za sterami klasycznych, a także nowych konstrukcji znanych z żużlowych, żwirowych i asfaltowych tras Rajdowych Mistrzostw Świata. Realistyczne doznania i model prowadzenia aut stawiają nie lada wyzwanie przed każdym wirtualnym kierowcą. Czyni to walkę o jak najlepsze miejsce w rankingu jeszcze bardziej zaciętą i wciągającą.

Strzelanki

Na miłośników akcji rodem z filmów sensacyjnych czeka zaś dobrze znany graczom PC „Fortnite”. Ta trzecioosobowa strzelanka zdobyła nie lada uznanie wśród młodszych graczy. Chociaż wydaje się, że to tytuł nieodpowiedni dla tego grona odbiorców, to budzi w nich ducha rywalizacji i pozwala stoczyć walkę z rówieśnikami z całego świata.

Nie można też zapomnieć o królu gatunku FPS, czyli „Call of Duty”. Jej kolejna odsłona – „Warzone” utrzymuje się w stałej czołówce popularności na platformie PlayStation 5. Tego tytułu nie trzeba przedstawiać weteranom e-sportu. Już lata temu gra cieszyła się popularnością i organizowanymi na żywo turniejami. O jej sportowym potencjale świadczy popularność wśród streamerów, którzy jeszcze bardziej napędzają na nią popyt. To zdecydowanie nie jest rozrywka dla najmłodszych – walka o dobre miejsca w rankingu i „fragi” jest bardzo zacięta, a scena roi się od wyjadaczy, którzy zjedli zęby na poprzednich odsłonach popularnego „CoDa”.

Komentarze

Scroll to top