PUBG

Twórcy PUBG banują ponad 30 tysięcy graczy!

 

Twórcy gry Playerunknown's Battlegrounds (w skrócie PUBG) zdecydowali się na odważny krok względem przyszłości gry oraz jej sceny profesjonalnej.

 

Ponad 30 tysięcy użytkowników zostało zbanowanych za oszukiwanie w grze, wielu z nich miało zainstalowany dodatkowy radar, przez który mogli widzieć cały obszar mapy. Większość z graczy, który zostali zablokowani nie będzie mogła grać profesjonalnie przez okres lat 3. 

 

 

 

 

Poza zwykłymi użytkownikami dostało się także tym profesjonalnym i tutaj – brawa dla producenta, że zdecydował się nie ukrywać cheaterów, a po prostu ich zbanować. Wielu graczy oskarża innych twórców gier, że właśnie ukrywają cheterów gdyż nie chcą wywołać afery i wpłynąć negatywnie na swoją reputację, ale właśnie czy ukrywając to tego nie robią? Wracając do PUBG – Wśród 16 zbanowanych profesjonalnych graczy sześciu dostało bana za właśnie używanie dodatkowego radaru – dostali zakaz profesjonalnego grania na 3 lata. Czterech z prosów dostało bany na dwa lata, bo używali dodatkowego radaru przez określony czas, ale z niego zrezygnowali. Co ciekawe dwóch profesjonalnych graczy mają bana za to, że wiedzieli o oszustwach ich kolegów z drużyny i nic z tym nie zrobili – jest to bardzo kontrowersyjne i społeczność jest podzielona odnośnie tego czy tak powinno być.

 

A wy jak myślicie? Czy otrzymanie bana za brak informacji jest słuszne? 

Fot. YouTube

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top