Inne

Twitch zablokowany w Chinach

 

Najpopularniejsza platforma do udostępniania rozgrywek z gier na żywo została zablokowana w Państwie Środka. Sytuacja nie jest przypadkowa, ponieważ z Chińskiego App store zniknęła także oficjalna aplikacja.

Na razie oficjalny powód blokady nie jest znany. Podejrzewa się, że platforma osiągnęła zbyt dużą popularność, udostępniając normalnie niedostępne transmisje. Dla przykładu Chińczycy tylko tam mogli obejrzeć turniej Asian Games. Rozgrywki nie były transmitowane przez telewizję państwową, a sukces Chińczyków zmuszał do kombinowania. Interesujący wydaje się fakt, że jednym z fundatorów były chińskie media publiczne pomimo braku dostępności w telewizji.

Na razie nie wiadomo czy serwis zostanie odblokowany w obecnej formie, czy zostanie zmuszony do wprowadzenia zmian regionalnych (jak na przykład Google). Dodatkowo sporym utrudnieniem jest nie chęć rządu do nowych usług związanych z grami komputerowymi co odczuł min. Fortnite.

20-letni fan esportu i nowych technologii. Obecnie student informatyki na Politechnice Śląskiej. W wolnych chwilach grywa w shootery i gry strategiczne.

Komentarze

Scroll to top