CS:GO

Turnieje CS:GO anulowane przez koronawirusa

Turnieje CSGO anulowane przez koronawirusa

Wczoraj otrzymaliśmy informację o odwołaniu kolejnego turnieju CS:GO z pulą $100,000 – tym razem padło na Moche XL Esports 2020. Niestety przez aktualną sytuację na świecie nie ma możliwości organizacji turniejów esportowych LAN. Wszystko rozpoczęło się od IEM Katowice 2020, kiedy to Wojewoda Śląski zakazał udziału publiczności w wydarzeniu na kilkanaście godzin przed jego rozpoczęciem. Jakie jeszcze turnieje zostały anulowane przez pandemię?

Games Clash

W tym roku miały odbyć się dwa turnieje Games Clash w Polsce od Murator Expo. Pierwszy miał odbyć się już w Czerwcu w Gliwickiej Arenie, a drugi w Gdynii. Każdy z nich miał mieć pulę 100 tysięcy dolarów i zagwarantowany udział Polskich ekip. Niestety z powodu trudnej sytuacji eventy zostały anulowane. Do zamkniętych kwalifikacji zdążyło zostać zaproszone już nawet Emeritos Banditos w składzie z PAGO, Izakiem, Pashą, Pevorem i Sajem. Ostatnio też gra z nimi PHR jako trener.

Z wielkim smutkiem, ale niestety z uwagi na globalne zagrożenie koronawirusem (COVID-19) Games Clash Arena 2020 w Gliwicach oraz Games Clash Masters 2020 w Gdyni zostają na ten moment zawieszone.

ESL Mistrzostwa Polski

Liga ESL Mistrzostw Polski jest rozgrywana online tak jak wcześniej. Jednak playoffy i faza pucharowa została zmieniona i nie będzie finałów w studiu w Katowicach. Cały turniej jest przeniesiony na rozgrywki internetowe.

W tym roku w Polsce miało odbyć się wiele turniejów: Dwa od Games Clash Masters, finały GG League, finały ESL Mistrzostw Polski. I chodź w sposób tradycyjny nie uda się ich zrealizować, wciąż możesz spróbować swych sił w turnieju online. Każdy międzynarodowy turniej LAN to wielka szansa dla ekip z naszego kraju, aby pokazać swoje umiejętności i zdobyć punkty w rankingu hltv, tak jak zrobiło to Illuminar podczas ostatniej edycji Games Clash Masters w Gdyni. Niestety aktualna sytuacja na świecie nie pozwala na rozgrywanie turniejów LAN w wielkich arenach. Rozczarowani tym stanem rzeczy są również miłośnicy turniejów pokera oraz innych gier hazardowych. Ranking kasyn Casino Billions mogą jednak zaoferować im wspaniałą alternatywę w postaci wielu kasyn internetowych.

Copenhagen Games

W zawodach w Kopenchadze miała wziąć udział Polska ekipa – Pompa Team, która miała już opłacony slot oraz wyjazd. Niestety z uwagi na COVID-19 wydarzenie zostało anulowane, a zawody nie będą rozgrywane online. Turniej miał mieć w puli prawie 74 tysiące dolarów. Niewątpliwie byłaby to wielka szansa dla aspirującej ekipy z Polski.

Po raz pierwszy odwołano igrzyska w Kopenhadze od naszego startu w 2010 roku, a partnerzy, zawodnicy, załoga i wszyscy, którzy przygotowywali się do imprezy, odczuwają ból z powodu konieczności – nie tylko pod względem finansowym, ale i emocjonalnym – Powiedział CEO firmy Games, organizatora turnieju

DreamHack

Część turniejów CSGO organizowanych przez DreamHack zostało odwołanych, a część z nich zostanie, bądź już została rozegrana online. Turnieje w Valencii, Montrealu i Huderabad zostaną rozegrane online i rozstały podzielone na rozgrywki regionalne odpowiednie dla danego miejsca. 

Chociaż niefortunnie jest, że te przystanki DreamHack Open nie będą rozgrywane w sieci LAN, cieszymy się, że nadal możemy utrzymać nasze zaangażowanie w społeczność CS: GO, organizując te mistrzostwa online.

19 letni student Informatyki. Pasjonat esportu i wszelkich eventów. W wolnych chwilach tworzy swój kanał na YouTube oraz realizuje swoje pasje :)

Komentarze

Scroll to top