Counter Strike

TOP5 Polskich graczy wg. Esportway #5 Furlan

 

Nasze zestawienie, piątki najlepiej prezentujących się zawodników w 2019 otwiera Damian Furlan Kisłowski – kapitan x-kom AGO.

 

Furlan wraz z AGO jeszcze w składzie ze Szperem, Kap3rem oraz phrem rozpoczęli rok dość przeciętnie. Pierwsze turnieje w nowym roku nie szły po myśli Jastrzębi. Na dość wczesnym etapie odpali z takich lig online jak: United Master League, ECS Season 7 Europe Pinnacle Cup, czy ESEA MDL Season 30 Europe. Następnie przyszła pora na Światowe Finały WESG 2018 turniej, który na przestrzeni roku 2019 wypadł najlepiej dla organizacji. Awans z grupy ówczesne AGO Esports, miało pewnie, ze względu na problemy wizowe rywali, jedyny mecz w grupie ma MIBR wypadł słabo. W fazie play-off pierwszym i jak później się okazało prostym rywalem, była reprezentacja Ukrainy. Dalej było Valiance, które wtedy znajdowało się na 18 pozycji rankingu HLTV. Podopieczni Miniroxa poradzili sobie z Serbami, którzy byli uważani za jednych z faworytów. W półfinale ponowie jeden z faworytów, ty, razem fnatic. Ku zaskoczeniu wielku osób AGO wygrało ten mecz 2:1, z czego pierwszą mapę (Inferno) wygrali 16:0. (dokonali tego jako pierwsi na świecie). W finale zmierzyli się Windigo, niestety przegrywając wynikiem 1:2, musieli uznać wyższość rywala. Poza 200.000$, AGO awansowało o 25 pozycji w rankingu HLTV, plasując się na 20 miejscu.

 

Po niesamowitych finałach WESG przyszła pora na ogromny spadek formy. Damian, wraz z kolegami nie wygrali żadnego turnieju, a ich lepszymi turniejami były: 

  • GameAgents League Season 3 (3. miejsce),
  • LOOT.BET HotShot Series Season 3 (3.-4. miejsce).

 

27 czerwca drużynę Furlana opuszczają Szpero, Kap3r phr, a dzień później AGO połączyło swoje siły z x-kom teamem, co wywołało dużą burzę w sieci. Po owych wydarzeniach x-kom AGO rozpoczęło testy, które miały wyłonić trójkę nowych zawodników. Przez obserwację przewinęli się między innymi: PashaBiceps, Hades, czy crityourface. 16 września organizacja ogłosiła czwórkę śmiałków, którzy mieli wypełnić lukę. Są to: mhL, Leman, Sidney F1KU, który zasiadł na ławce rezerwowych. Pierwsze mecze nowego składu nie były jakoś specjalnie udane, ale pokazywały potencjał zespołu. Najlepsze osiągnięcia nowego składu to:

  • 3. miejsce w 5 sezonie Polskiej Ligi Esportowej 
  • 1 miejsce na PLE WarmUP podczas PGA
  • 2. miejsce w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2019
  • 1. w 5 sezonie ligi LOOT.BET.

 

Oto jedne z najlepszych akcji Furlana:

 

 

 

foto. ESL – Adam Łakomy

 

 

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top