Recenzje Sprzęt

Test taniej myszy do zastosowań biurowych – Natec Falcon

 

Używanie komputerów jest praktycznie niemożliwe bez korzystania z myszy, często również mimo wbudowanych gładzików w laptopach decydujemy się podpiąć do nich myszkę. Przyczyną tego niewątpliwie jest zwiększony komfort korzystania z systemu, dlatego rozsądnym jest wybranie urządzenia dostosowanego do naszych preferencji. Dzisiaj zaprezentuję wam mysz optyczną firmy NATEC model FALCON. Z pewnością nie jest ona dla każdego, jeśli jednak szukasz myszki wyprofilowanej, działającej bezprzewodowo nawet z wieloma urządzeniami, niewątpliwie powinieneś zwrócić na nią swoją uwagę.

Mysz zapakowana jest w estetyczne opakowanie pokazujące jej dokładny wygląd oraz specyfikację. Z tyłu pudełka umieszczony jest obrazek, który ukazuje ponumerowane elementy wyposażenia wraz z ich opisem.

blank

Plastikowe opakowanie w bezpieczny sposób chroni zawartość, więc nie obawiałbym się o uszkodzenie produktu podczas dostawy. Od razu po otworzeniu pudełka widzimy również instrukcję, jednak sposób korzystania z urządzenia jest naprawdę intuicyjny, więc sięgałbym raczej do niej tylko w razie jakiś wątpliwości i potrzeby znalezienia szczegółowych informacji.

blank

Zawartość opakowania zawiera trzy przedmioty:

  • Kabel służący do ładowania
  • Adapter USB
  • Myszkę

Mysz jest skonstruowana do zastosowań biurowych, podczas pierwszego kontaktu z nią, byłem pod wrażeniem precyzji jej wykonania, sam kształt doskonale przylega do dłoni.

Budowa myszki

Myszka FALCON posiada kompleksowo wyprofilowany kształt idealnie pasujący do naszej dłoni, pozwala przez to pracować bardziej komfortowo oraz z większą dokładnością. Po bokach zamontowana w tym celu jest również specjalna guma wraz z wypustami. Kolorystyka czarnego matu sprawdza się idealnie maskuje wszystkie odciski. Wymiary myszy to 119x77x47 mm, a jej waga wynosi 120g. Na spodzie są cztery szerokie ślizgacze, które umożliwiają płynność ruchu.

blank

Myszka wyposażona jest w precyzyjny sensor optyczny o rozdzielczości od 800 do 3200dpi. Pod kółkiem w standardowym miejscu zamontowany jest przycisk zmieniający poziomy DPI, pod nim znajduje się również dioda symbolizująca jego aktualny stan pracy.

blank

Myszka posiada 6 przycisków funkcjonalnych. Dużym atutem podstawowych guzików myszy jest ich czułość oraz cichość pracy. Urządzenie posiada akumulator o pojemności 500mAh, produkt wyposażony jest również w technologię oszczędzania baterii, która pozwala wydłużyć jej czas pracy na jednym ładowaniu. W instrukcji obsługi producent rekomenduje ładowanie jej raz na trzy miesiące. Ładowanie odbywa się poprzez port micro USB, który został umieszczony z przodu urządzenia. Do zestawu dołączony jest też długi kabel z portem USB – Micro USB (dł. 150 cm) pozwalający naładować mysz. Dioda znajdująca na szczycie myszki oprócz komunikatu o typie włączonego DPI posiada umiejętność sygnalizowania niskiego stanu naładowania baterii.

blank

Komunikacja z komputerem

Myszka obsługuje standard Bluetooth 5.0, dodatkowo zamontowany jest w niej adapter obsługujący również komunikację za pomocą standardu 2.4GHz. Myszka Natec FALCON posiada trzy tryby komunikacji, które pozwalają podłączyć ją do trzech różnych urządzeń i łatwo przełączać się pomiędzy nimi. Na spodzie myszki dostępny jej guzik pozwalający kontrolować tę funkcję. Obok niego znajduje się również przełącznik włączenia/wyłączenia myszki. Zasięg wynosi około 10 metrów.

blank

Kompatybilność systemowa
Producent deklaruje że myszka spokojnie bez komplikacji będzie działać na wszystkich popularnych systemach operacyjnych, takich jak Windows XP/Vista/7/8/10, jak również na Linux i Android.

Podsumowanie

Urządzenie dobrze spełnia swoją rolę, jest to mysz do zastosowań biurowych, możemy od niej wymagać długiego czasu pracy, ale nie ponadprzeciętnego sensora, który wykorzystywany jest w myszkach dla graczy. Wymieniając w biurze mysz z wersji na kablu na wersję bezprzewodową znacząco podnosimy komfort korzystania z komputera. Dedykowane przyciski boczne pozwalają na bezproblemową obsługę stacji roboczej. Mysz została wyceniona na 149zł, jednak w tej chwili jej cena wynosi około 130zł w popularnych sklepach elektronicznych.

Komentarze

Scroll to top