Recenzje

Test klawiatury mechanicznej dla graczy MAD DOG GK900 w cenie 199zł!

 

Otrzymaliśmy niedawno klawiaturę mechaniczną MAD DOG GK900, którą dzisiaj wam przedstawię. Klawiaturę do testów podesłał nam producent, czyli firma ART-DOM Sp. z o.o., ale nie oznacza to, że musimy ją wychwalać – postaram się przedstawić wam całość w rzetelnej recenzji tego produktu.  

Parametry techniczne

Jest to klawiatura mechaniczna w kolorze grafitowym, w której użyto przełączniki Outemu Blue wraz z podświetleniem RGB 16,8mln kolorów każdego klawisza – w pełni konfiguralnego. Komunikację z komputerem zapewnia 1.8m kabel usb w oplocie, który zabezpiecza go oraz zapewnia ładniejszy wygląd. Producent zadbał także o filtr ferrytowy, który zapobiega nagłym zmianom natężenia prądu elektrycznego i eliminuje zakłócenia. Pokrywa klawiatury została wykonana z aluminium, w związku z czym możemy być pewni, że zapewni wytrzymałość na długi czas. MAD DOG zapewnia również gwarancję na produkt przez okres 24 miesięcy od zakupu.

 

Dedykowane oprogramowanie

Klawiatura MAD DOG GK900 posiada dedykowane oprogramowanie, które możemy pobrać ze strony producenta (Kliknij tutaj!). Jakie funkcje posiada program oferowany przez producenta? 

 

  • Konfiguracja podświetlenia – Domyślnie zaprogramowane jest 9 trybów podświetlenia – w każdym możemy konfigurować dodakowo jasność, a w niektórzych nawet szybkość i kierunek migania. Są dostępne także specjalne tryby dla gier FPS, MOBA, MMO i RTS, które podświetlają tylko najczęściej używane klawisze potrzebne do grania w poszczególne kategorie gier. W trybie "costal" mamy możliwość również ustawiania podświetlenia dla wybranych klawiszy – każdy klawisz może mieć swój unikalnie przypisany kolor.
     
  • Konfiguracja Makro – tworzenie makr jest nieco utrudnione. Możemy oczywiście nagrać kombinacje klawiszy, które chcemy odtwarzać, jak i również dodać je ręcznie oraz ostawić odpowiednie opóźnienie. Całość jednak nie jest "podana na tacy" i jeśli chcemy zrobić to odpowiednio to wszystko jest fajnie opisane w instrukcji, którą znajdziemy w opakowaniu (oczywiście w języku Polskim).
     
  • Definiowanie klawiszy – każdy klawisz może zostać dowolnie zmodyfikowany, możemy zmienić jego przeznaczenie oraz przypisać go do klawiszy multimedialnych.
     

Codziennie użytkowanie 

Jak sprawuje się klawiatura gamignowa MAD DOG GK900 w codziennym użytkowaniu komputera? Po prostu dobrze, momentami wydawała mi się jednak zbyt głośna, jednak wybierając te przełączniki powinniśmy wiedzieć co nas czeka. Mimo samej głośności klawiszy są one bardzo wygodne w pisaniu dłuższych tekstów i recenzji 🙂 

 blank

A jak w grach?

Duuużo lepiej! Dzięki zastowaniu przełączników niebieskich gra się po prostu dużo wygodniej i lepiej – w końcu możemy reagować szybciej i skuteczniej! Przy testowaniu tego modelu postanowiłem odpalić kilka tytułów, które wymagają więcej od klawiatury takich jak Counter Strike: Global OffesiveLeague of Legends oraz popularne GTA V w trybie multiplayer. Moje odczucia? Od razu zauważyłem, że korzystam w klawiatury mechanicznej, bowiem na codzień używam klawiatury membranowej. Na pewno widać różnicę w szybkości naciśnięcia klawisza i jego reakcji – jest po prostu szybciej – widać to szczególnie w CS:GO, który wymaga natychmiastowej reakcji.

 

blank blank

 

Podsumowując…

Klawiatura jest bardzo skuteczna w grach, wygodna do pisania i warta swojej ceny! Typowe mechaniki zawsze kojarzyły mi się z dużymi cenami, a MAD DOG GK900 możemy dostać już w cenie 199zł w popularnych sklepach, na przykład w Media Expert, Electro oraz Avans. Sam design klawiatury jest przyjemny dla oka, a dodatkowe podświetlenie, które możemy dowolnie ustawić dodaje jej uroku na biurku – prezentuje się bardzo dobrze i tak też działa!

 

 

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top