Recenzje

Test flagowych słuchawek gamingowych – Genesis Neon 750 RGB

 

Nie od dziś wiadomo, jak bardzo ważną rolę w grach odgrywają dobre słuchawki. Dzięki nim z łatwością możemy usłyszeć kroki swoich przeciwników, posłuchać dobrej muzyki, czy też zwyczajnie w świecie porozmawiać ze znajomymi. Oferta słuchawek dla graczy w ostatnich latach znacząco się poszerzyła, wybór jest ogromny, więc jakie funkcje powinny posiadać idealne słuchawki? Na to pytanie odpowiemy dzięki modelowi Neon 750 RGB, który otrzymaliśmy dzięki uprzejmości firmy Genesis.

Słuchawki dla graczy – jakie wybrać?

Wybierając słuchawki gamingowe jednym z najważniejszych kryteriów jest ich cena. Modeli jest mnóstwo, więc są dostępne w praktycznie każdym przedziale cenowym. Słuchawki Genesis Neon 750 RGB są wyceniane na 229zł. To nowoczesne słuchawki wraz z mikrofonem, które są flagowym modelem tego producenta. Możemy to odczuć w każdym aspekcie – nawet w opakowaniu, czy dołączonych akcesoriach.

Sprzęt przychodzi w standardowym opakowaniu w jakim otrzymuje się słuchawki. Z zewnątrz ich wygląd oraz najważniejsze informacje. Słuchawki zostały zabezpieczone dodatkowym kartonem wewnątrz opakowania – to w nim znajdują się wszelkie akcesoria oraz sam sprzęt. Samo pudełko jest praktyczne, to w nim możemy przechowywać nasze akcesoria, instrukcje czy też dowód zakupu.

Zawartość opakowania

Po otwarciu na pewno zostaliśmy mile zaskoczeni ilością dodatkowych akcesoriów. Producent zadbał o dołączenie wszelkich niezbędnych przejściówek (również adapter USB), tak aby można było ze słuchawek korzystać na każdym sprzęcie. W zestawie znalazł się także mikrofon, który jest odpinany. Niestety w zestawie zabrakło dodatkowej gąbki odszumiającej. Woreczek dołączony do całego zestawu pozwala trzymać wszystkie przejściówki w jednym miejscu, co zapobiega ich zgubieniu. Opcja przydatna dla graczy, którzy od czasu do czasu lubią zagrać na turnieju, czy lan party ze znajomymi. Wyposażenie na pewno wystarczające, czego chcieć więcej?

Otrzymane słuchawki są w wersji RGB – oznacza to, że posiadają oświetlenie ledowe, które jest charakterystyczne dla sprzętów gamingowych. Aby je włączyć, należy słuchawki podłączyć do komputera lub laptopa za pomocą dodatkowego kabla USB. Oświetlenie jest w porządku, nie powinno przeszkadzać, ale też nie jest niczym nowym, a samo w sobie nie doda skilla w grze.

Model ten znacząco wyróżnia się od innych dostępnych w ofercie producenta. Jak deklaruje producent postawiono tu na najwyższej jakości materiały oraz podzespoły.

Neon 750 RGB posiadają nowoczesne przetworniki o średnicy 50 mm, które zagwarantują krystalicznie czysty dźwięk pozbawiony jakichkolwiek szumów.

MIkrofon jakościowo jest w porządku. Będzie odpowiedni do komunikacji w grach, porozmawiania ze znajomymi na Teamspeaku, czy Discordzie, a także bez problemu odpowiesz na pytania nauczyciela podczas lekcji zdalnych. Sam mikrofon nie szumi, nie łapie zewnętrznych głosów z otoczenia, dźwięk jest odpowiedni i dobrze zrozumiały.

Jakość dźwięku

W słuchawkach zastosowano stereo 2.0 – oznacza to, że nie możemy od nich oczekiwać zbyt wiele jeśli chodzi o słuchanie muzyki. Brak przestrzennego dźwięku daje również o sobie znać w grach FPS, gdzie przeciwnik porusza się w różne strony – niekoniecznie tylko w lewo i prawo. Jakość dźwięku nie powala, jest dosyć przeciętna. Nauszniki dosyć dobrze wygłuszają otoczenie, pozwalają dostatecznie skupić się na rozgrywce, jednak głośniejsze dźwięki z otoczenia mogą do nas dotrzeć.

Podsumowanie – warto, czy nie warto?

Słuchawki Genesis Neon 750 RGB to jeden z lepszych modeli w wykonaniu tego producenta. Niestety można odnieść wrażenie, że więcej przykłada on to wyglądu i kolorowych światełek, aniżeli dobrej jakości dźwięku, który jest przecież w grach ważny. Na pewno na plus mikrofon, który jest dobrej jakości – nie szumi i nie zniekształca głosu. Słuchawki kosztują aktualnie 229 złotych w sklepie MediaExpert.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top