CS:GO

Studencki piątek w Katowicach. Nadchodzą finały Edu Esports League!

Rok akademicki dobiega końca, a wraz z nim na swój finał czeka Edu Esports League – ogólnopolskie rozgrywki esportowe dedykowane studentom. Zmagania najlepszych reprezentacji uczelni z całego kraju w Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends zobaczymy już w piątek w katowickiej ESL Arenie. Na najlepszych czekają nie tylko tytuły mistrzowskie, ale także wyjątkowo interesujące nagrody.

 

Po 32 kolejkach rozgrywek organizowanych przez Esports Association poznaliśmy uczestników play-offów bieżącego sezonu. Do stolicy esportu przyjadą najlepsze akademickie drużyny w dyscyplinach:

CSGO:

● Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
● Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
● Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
● Uniwersytet Rzeszowski

LoL:
● Politechnika Wrocławska
● Politechnika Gdańska
● Politechnika Śląska
● Politechnika Krakowska

 

Finały odbędą się 14 czerwca w katowickiej ESL Arenie. W ramach nagrody mistrzowie dywizji League of Legends otrzymają miano reprezentantów Polski na europejskich finałach University Esports Masters w Madrycie, a najlepsza drużyna w CS:GO zagwarantuje sobie wyjazd na ESL One Cologne połączony ze zwiedzaniem turnieju od zaplecza. Zespoły, które ukończą ligę na 2. miejscu, otrzymają zaproszenie na tygodniowy obóz przygotowawczy o esportowo-sportowym charakterze w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku.

 

Rozgrywki wspierane są przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Katowice, Akademicki Związek Sportowy Zarząd Główny, ESL Polska i Unviersity Esports Masters. Zmagania można śledzić na żywo z ESL Areny (ul. Żeliwna 43, bezpłatne wejście od godziny 14:00) lub w internecie pod adresem twitch.tv/esports_assoc. Transmisja startuje w piątek o 15:00!

19 letni uczeń technikum informatycznego z rozszerzeniem gier komputerowych. Pasjonat esportu i wszelkich eventów. W wolnych chwilach tworzy swój kanał na YouTube oraz realizuje swoje pasje :)

Komentarze

Scroll to top