Counter Strike

Sensacja na IEM w Katowicach! Polskie Rebels wygrywa mecz na Cloud9, a ENCE przegrywa!

 

Doczekaliśmy się sensacji z udziałem polskich zawodników już pierwszego dnia Intel Extreme Masters w Katowicach! Rebels, czyli drużyna w której gra pięciu Polaków zdołała zwyciężyć w pierwszym meczu na Cloud9! ENCE z czterema Polakami na pokładze niestety poległo na BIG.

Sensacja na IEM Katowice 2024

Dzisiaj rozpoczęła się pierwsza faza Play-in turnieju IEM w Katowicach. Do zawodów zakwalifikowały się dwie Polskie drużyny – ENCE oraz Rebels. Drużyna złożona z zawodników ex-9INE zakwalifikowała się dzięki wysokiej pozycji w rankingu ESL, a Rebels dzięki wygranej w ostatniej edycji mistrzostw Polski ESL (wtedy jako PALOMA).

W ENCE pokładane są duże nadzieje, bowiem wraz z czterema Polakami w składzie jest gla1ve, czyli czterokrotny zwycięzca majora. Obstawianie meczów na esport jest dostępne u popularnych legalnych bukmacherów. W pierwszym meczu zmierzyli się oni z BIG (mantuu z składzie) na mapie Ancient. Mecz zakończył się wynikiem 9-13 dla BIG. Kolejny mecz zagrają już jutro o 16:30 na Astralis.

Rebels zaskoczyło wszystkich! Raczej nikt nie spodziewałby się, że ekipa którą niedawno objął Szpero jako trener zwycięży na 8 drużynę świata. Mecz Rebels z Cloud9 zakończył się wynikiem 13-10 dla Polskiej ekipy. Swoją dyspozycją zaskoczył olimp, który w społeczności często był oskarżany o używanie radar hacka. Rebels zmierzy się już dzisiaj o 19:30 z Eternal Fire o awans do głównego turnieju. Mecze można oglądać na kanale Izaka na twitchu oraz na YouTube (stream B).

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top