Sprzęt

Samsung Galaxy A53 5G – wyjątkowy telefon dla graczy, ale nie tylko!

 

Powszechnie określa się smartfon Galaxy Samsung A53 5G jako idealny telefon do gier. Nie ma wątpliwości co do tego, że w tej roli spisuje się doskonale. Jednak co jeszcze jesteśmy w stanie powiedzieć o tym urządzeniu podczas dłuższego użytkowania? Czy sprawdzi się także w przypadku elektroniki pomocnej w nauce czy pracy? Podpowiadamy! 

Czemu Galaxy Samsung A53 5G to chętnie wybierany telefon dla graczy?

Wspomniany już Galaxy Samsung A53 5G wyróżniają wszelkie cechy, które cenią sobie między innymi gracze. Dzisiaj rozgrywki prowadzi się już nie tylko z poziomu komputera. Równie dobrze wystarczy nam obecny w dłoniach smartfon. Jednak co jest tak charakterystycznego we wspomnianym już modelu, że zyskał takie zaszczytne miano? 

Tutaj mowa między innymi o innowacyjnej technologii związanej z przesyłaniem danych. W tym przypadku szybkie połączenie 5G zapewni Ci płynność, która tutaj ma przecież kluczowe znaczenie. Co więcej, wiele dobrego dzieje się za sprawą ośmiordzeniowego procesora 5 nm. Jego zadaniem jest zapewnić użytkownikowi wielozadaniowość użytkowanego sprzętu. 

A co, jeżeli potrzebujesz dodatkowego zastrzyku pamięci RAM? Z pomocą przychodzi opcja RAM Plus, która rozpoznaje wzorce użytkowania i w odpowiedzi na nie może zaoferować wirtualną pamięć RAM, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dlaczego telefon do gier to również telefon z dużą pamięcią?

Warto zadać sobie pytanie, czy smartfon, który uznawany jest za idealny wybór dla graczy, to również telefon z dużą pamięcią? W przypadku modelu Samsung Galaxy A53 5G jest to prawdą. W końcu podczas rozgrywki nie może zabraknąć nam potrzebnej energii, a stałe podłączenie do ładowarki również nie jest zbyt wygodne.

Marka Samsung wyposażyła powyższy smartfon w baterię o dużej pojemności – czyli 5000 mAh. W ten sposób możesz streamować czy grać bez obawy, że poziom baterii szybko będzie zbliżał się ku minimalnej granicy. Pamiętaj także o możliwości superszybkiego ładowania 25 W.

Czym nie powinien charakteryzować się telefon dla graczy?

Na podstawie powyższych parametrów łatwo stwierdzić, czym powinien charakteryzować się telefon odpowiedni dla gracza. A czego lepiej w tym przypadku unikać? Na pewno przekątna wyświetlacza nie może być zbyt mała, ponieważ nie dostrzeżemy szczegółów, które mogą być tutaj istotne. Przykładowo w przypadku modelu Samsung Galaxy A53 5G mamy Awesome wyświetlacz FHD+ Super AMOLED 120Hz o przekątnej mierzącej mierzący 6,5”. To w zupełności wystarczająca wielkość ekranu. 

Warto też zwrócić uwagę na sam kształt telefonu. Niektóre warianty niekoniecznie dobrze leżą w ręce, co sprawia, że podczas grania (nie tylko wielogodzinnego) po prostu odczuwamy dyskomfort. Znacznie lepiej, jeżeli obudowa ma między innymi opływowy kształt, a sam smartfon nie jest zbyt ciężki.

Ważna jest także wielofunkcyjność urządzenia. Nie warto wybierać tych urządzeń, które sprawdzą się wyłącznie podczas rozgrywek. Wspomniany już Samsung Galaxy A53 5G to telefon odpowiedni zarówno do pracy, do nauki, jak i kreatywnego spędzenia wolnego czasu.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Komentarze

Scroll to top