Sprzęt

Roborock S7 – robot sprzątający z sonicznym mopem

Roboroсk S7 to następca udanego robota sprzątającego Roboroсk S6. Główną różnicą w porównaniu do starszego modelu jest mop soniczny, który według Xiaomi ma być rewolucyjny. Zmieniona została również szczotka, stacja ładująca oraz zwiększone zostały zbiorniki na wodę i kurz.

W dzisiejszej recenzji sprawdzimy, jak ten nowy Robot od Xiaomi radzi sobie z odkurzaniem i zmywaniem podłóg. Przyjrzymy się jego sposobowi nawigacji oraz dedykowanej aplikacji. Poznamy jego wady i zalety, a na koniec zastanowi się, czy warto go kupić.

Specyfikacja techniczna:

 • Wysokość: 96,5 mm;
 • Średnica: 350 mm;
 • Moc: 68 W;
 • Moc ssąca: 2500 Pa;
 • Maksymalna Głośność: 67 dB;
 • Maksymalny czas pracy: 3 godziny;
 • Czas ładowania akumulatora: 5 godzin;
 • Pojemność zbiornika na wodę: 300 ml;
 • Pojemność zbiornika na kurz: 470 ml.

Odkurzanie

Odkurzacze z serii Roboroсk są znane z dokładnego odkurzania. Nie inaczej jest w przypadku modelu S7. Pojawiła się w nim gumowa szczotka, przypominająca te, z droższych odkurzaczy marki Rumba. Jest to spore usprawnienie w stosunku do wcześniejszych modeli. Zastosowanie gumowej szczotki zapobiega wkręcaniu się w nią włosów i w połączeniu z mocą ssącą 2,500 Pa, sprawia, że robot czyści dokładnie i jest jeszcze bardziej bezobsługowy.

Robot sprząta pomieszczenia w logiczny sposób. Pracę zaczyna od objechania pokoju, tak żeby najpierw posprzątać przy ścianach. Następnie wykonuje równoległe przejazdy wzdłuż całej długości pomieszczenia. Kiedy wykryje przeszkodę, analizuje ją przy użyciu czujników, w które jest wyposażony i dokładnie czyści podłogę wokół tej przeszkody. Kiedy wykryje dywan, zwiększa moc ssącą do maksimum. Jest wtedy nieco głośniejszy, ale dokładnie czyści dywan. Jeśli natomiast w swoim domu masz dywan o długim włosiu i boisz się, że szczotka odkurzacza może się w niego wkręcić, możesz włączyć funkcję omijania dywanów.

Zmywanie podłóg

Na rynku istnieje wiele odkurzaczy automatycznych z funkcją mopowania. W większości przypadków są to po prostu mokre ścierki, które obracają się po podłodze. Takie rozwiązanie pomaga w utrzymaniu czystości i usunięciu świeżych plam, ale zupełnie nie radzi sobie z zaschniętymi plamami.

Xiaomi w odkurzaczu Roborock S7 zastosowało zupełnie inne rozwiązanie. Odkurzacz jest bowiem wyposażony w sonicznego mopa, który drga z częstotliwością do 50 razy na sekundę. Dodatkowo odkurzacz potrafi opuścić mopa, wtedy masa całego odkurzacza dociska go do podłogi. Te rozwiązania sprawiają, że funkcja zmywania podłóg w tym urządzeniu działa nieporównywalnie lepiej, niż w konkurencyjnych urządzeniach.

Nawigacja

Główną metodą nawigacji tego robota sprzątającego jest LIADAR umieszczony na wieżyczce. LIADAR to laserowy radar, którym robot skanuje pomieszczenie i jest dzięki niemu w stanie stworzyć wirtualną mapę pomieszczeń. Mapa ta jest widoczna w aplikacji, więcej na ten temat piszemy w kolejnym akapicie.

Na boku urządzenia znajduje się jeszcze czujnik ściany i lokalizator stacji ładującej. Na spodzie urządzenia znajduje się 6 czujników krawędzi i czujnik dywanów. Taki zestaw czujników sprawia, że odkurzacz potrafi odnaleźć prawidłową drogę w każdym pomieszczeniu, nawet w zupełnej ciemności.

Aplikacja

Robot sprzątający Roboroсk S7 posiada dedykowaną aplikację. Po pierwszym uruchomieniu robot robi objazd pomieszczeń i rysuje wirtualną mapę domu. Następnie dzieli ją na pokoje. W aplikacji widzimy stworzoną przez robota mapę i możemy dokonać korekty wprowadzonych podziałów, nazywać poszczególne pomieszczenia, ustawić wirtualne ściany, czy strefy niedostępne.

Możemy również zdecydować, w jakiej kolejności i w jaki sposób robot ma sprzątać poszczególne pomieszczenia oraz ustalić harmonogram sprzątania, przykładowo tak, żeby robot hałaśliwą pracę wykonał, kiedy jesteśmy w pracy lub nie pojawiał się w kuchni, kiedy przygotowujemy posiłek. Aplikacja informuje nas nawet o stanie zużycia poszczególnych komponentów oraz wyświetla powiadomienie, kiedy robot potrzebuje uwagi.

Zalety:

 • Soniczny mop;
 • Gumowa szczotka główna;
 • Mała i zgrabna stacja ładująca;
 • Świetny stosunek jakości do ceny;
 • Duży pojemnik na wodę.

Wady:

 • Brak dodatkowych mopów;
 • Brak drugiego Filtra HEPA;
 • Brak automatycznego opróżniania pojemnika na kurz.

Podsumowanie

Naszym zdaniem zakup robota sprzątającego Roboroсk S7 jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Jego soniczny mop nie sprząta może idealnie i nie jest tak rewolucyjny, jak obiecuje producent, ale działa zdecydowanie lepiej od konkurencyjnych sprzętów. Radzi sobie z usuwaniem nawet trudnych plam. W niektórych przypadkach potrzebuje kilku przejazdów, żeby pozbyć się plamy, ale najważniejsze, że ta w końcu znika. 

Aplikacja posiada wszystkie najważniejsze funkcje, a nawigacja działa dokładnie. To już nie jest dziwnie, nawet GGbet Polska ma własną aplikację. Poza tym, jeśli cena odkurzacza wciąż wydaje ci się za wysoka, możesz spróbować pomnożyć swoje środki, grając w sprawdzonym przez nas kasynie. Jeśli czujesz, że szczęście ci sprzyja, wejdź na GGbet zaloguj, żeby pobawić się w gry.

Mamy więc wszystko, czego wymagamy od robota sprzątającego za naprawdę nieduże pieniądze. Na koniec nie pozostało nam nic innego jak życzyć ci, żeby twoje mieszkanie niebawem sprzątało się samo.

Komentarze

Scroll to top