Recenzje

Recenzja słuchawek dla graczy – Mad Dog GH705!

 

Słuchawki MadDog GH705 to słuchawki które, powstały z myślą o wymagających użytkownikach oczekujących jak najlepszego sprzętu za jak najniższą cenę. Za kwotę w wysokości około 170 zł otrzymujemy słuchawki, które oprócz złącza USB obsługują dźwięk przestrzenny w formacie 7.1.

Specyfikacja słuchawek Mad Dog GH705:

Średnica membrany: 50 mm
Impedancja głośników: 20 Ω
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
Czułość: 115 dB (+/- 3 dB)
Przewód USB: 2-metrowy
Wysuwany mikrofon

Wygląd zewnętrzny:

Słuchawki nie wyróżniają się wyglądem zewnętrznym od przeciętnych słuchawek do gier. Po wzięciu produktu do ręki nie ma poczucia, że mamy tu do czynienia z delikatnym sprzętem. Słuchawki są wykonane głównie z plastiku, ale od razu rzucają się w oczy metalowe wzmocnienie pałąka i niektóre mocowania. Na wielką pochwałę zasługuje tutaj samoregulujący się pałąk. Idealnie dopasowuje się do głowy użytkownika, dzięki czemu nawet długogodzinne sesje przy komputerze nie powodują uczucia zmęczenia. Nauszniki wykonane z eko skóry także są bardzo wygodne, pomimo wykorzystanego materiału, kiedy w pokoju było dosyć gorąco, komfort użytkowania pozostał bez większych zmian. Z tyłu słuchawek znajduje się pokrętło głośności oraz tajemniczy przycisk wibracji. Przez
pierwsze kilka dni miałem problem z przyzwyczajeniem się do tej lokalizacji, mijało 10-15 sekund, zanim znalazłem na ślepo odpowiednie miejsce, co momentami bywało dosyć irytujące.

Dźwięk:

Odsłuchiwany dźwięk nie budzi żadnych zastrzeżeń. Dźwięk jest czysty i bez zakłóceń. Podobnie z mikrofonem, odsłuchując nagranie nie słychać praktycznie żadnych zakłóceń. Dodatkowo, jeśli gra wykorzystuje dźwięk przestrzenny 7.1
obsługiwany przez te słuchawki, jakość rozgrywki wyraźnie wzrasta. Dzięki temu nie umyka nam tak dużo informacji jak w przypadku zwykłuch słuchawek. 

Oprogramowanie:

Jak to mawiają: „Nie ma róży bez kolców” i tak o to tutaj słuchawki tracą najwięcej. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że link do pobrania sterowników z instrukcji nie działa, trzeba poszukać instalatora bezpośrednio na stronie producenta (Post scriptum, strona z instrukcji w momencie publikacji recenzji już działała, ale niesmak pozostał). Oprawa wizualna jest dosyć uboga i nie komponuje się z kolorystyką słuchawek. Ilość opcji także nie powala, praktycznie każdą opcję z programu miałem już w pakiecie ze sterownikami do mojej zintegrowanej karty dźwiękowej. Brakuje tu także według mnie elementarnej funkcji przy podświetlanym sprzęcie, czyli możliwość kontroli RGB, nie można tego wyłączyć ani zmienić domyślnych ustawień co psuje kompozycję mojego stanowiska.
Jedyną oryginalną opcją jest wbudowany prosty modulator głosu, jednak nie mamy możliwości dopasowania ustawień a tylko kilka gotowych profili, których efekt trochę odbiega od tego, czego można się było spodziewać po nazwach.

Podsumowanie:

Słuchawki MadDog GH705 są dobrym budżetowym wyborem dla graczy, którzy oczekują dobrej jakości słuchawek w jak najniższej cenie. Wszelkie dodatkowe opcje takie jak rgb, pokrętło głośności itp. mają spore braki, które skutecznie
utrudniają efektywne korzystanie z nich. Jednak należy pamiętać, że są to przede wszystkim słuchawki i swoją podstawową funkcję spełniają bardzo dobrze.

Ocena końcowa: 7,5/10
+ Soldina i wytrzymała obudowa
+ Wysoka jakość dźwięku
+ Dobry, wysuwany mikrofon
+Cena

– Ubogie oprogramowanie
– Niestandardowe położenie przycisków

20-letni fan esportu i nowych technologii. Obecnie student informatyki na Politechnice Śląskiej. W wolnych chwilach grywa w shootery i gry strategiczne.

Komentarze

Scroll to top