Recenzje Sprzęt

Recenzja myszki Genesis Xenon 800 RGB

 

Szukając odpowiedniej myszki dla graczy należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Duża część młodszych gamerów zwraca uwagę jedynie na wygląd, ale trzeba pamiętać że istotną rzeczą jest wnętrze myszki. To od modelu sensora w głównej mierze zależy jak urządzenie będzie się sprawowało w grach. Mysz Genesis Xenon 800 w wersji RGB jest świetnym połączeniem obu tych aspektów. Jak sprawuje się w codziennym użytkowaniu?

Mysz Genesis Xenon 800 – Opakowanie

Dokonując zakupu warto wiedzieć jakie akcesoria będą czekać na nas w pudełku. W przypadku Xenona 800 producent zadbał o liczne dodatki. Oprócz samej myszy w pudełku znalazło się miejsce na dodatkowy wymienny panel górny, zestaw ślizgaczy do wymiany oraz ciężarki. Pudełko jest niewielkich rozmiarów i jest dobrze zabezpieczone w transporcie.

Sama mysz domyślnie ma zamontowaną górę typu „plaster miodu”. Panel można wymienić na taki standardowy. Robi się to bardzo prosto: wystarczy lekko podwadzić palcem panel na dole myszki pod logiem Genesis, wtedy sam wyskakuje i bezproblemowo możemy go zamienić. Po zdjęciu panela na użytkowników czeka mały „easter egg”. Panele niewiele różnią się wagą (różnica to 3 gramy), natomiast warto dodać, że w tym domyślnym widać dodatkowo podświetlone logo producenta.

Przewód ma długość 180cm, jest wyjątkowo lekki i dobrze wykonany. Kabel nie powinien sprawiać kłopotów w grach FPS, jest mobilny, niewyczuwalny i nie ogranicza szybkich ruchów. Po przejściu z użytkowania na co dzień myszy bezprzewodowej właściwie nie czuję różnicy.

Ciężarki dołączone do opakowania pozwalają na dodatkową regulację wagi. 12 ciężarków pozwala na regulację wagi od standardowych 58g do 78g, przy umieszczeniu ich wszystkich.

Producent zdecydował się na wyposażenie tego modelu w optyczny sensor PixArt PMW 3389. Umożliwia on regulację DPI od 200 do 16000. Sensor należy do czołówki myszy gamingowych w tym budżecie. Zapewnia niski LOD i wysoką maksymalną szybkość. W grach FPS radzi sobie całkiem przyzwoicie, nie zacina się i dokładnie kieruje kursorem.

Oprogramowanie i oświetlenie RGB

Mysz została wyposażona w podświetlenie RGB, które jest popularne w myszkach gamingowych. Prezentuje się ono naprawdę estetycznie. Jeśli jesteśmy zainteresowani większą ilością podświetlenia warto wybrać górę w kształcie plastra miodu. Pozwoli ona na odkrycie podświetlanego logo Genesis. W ustawieniach sterownika jest możliwość regulacji podświetlenia. Można zmienić kolory, szybkość, jasność oraz typ animacji.

Program do obsługi myszy można pobrać ze strony producenta lub bezpośrednio klikając w ten link.

blank

Gryzoń pozwala na zaprogramowanie 8 przycisków. Program umożliwia tworzenie profili użytkowników i zapisywanie niestandardowych ustawień. Zmienić można nawet funkcję lewego przycisku.

blank

Regulacja DPI w programie jest możliwa w zakresie 200 – 16000. Domyślnie jest wgranych 7 profili, które zmienia się przyciskiem umieszczonym pod scrollem. Sterownik daje wybór i umożliwia indywidualne dostosowanie każdego z nich.

blank

SPECYFIKACJA PRODUKTU

PrzeznaczenieDla graczy
Maksymalna rozdzielczość16000 DPI
Rozdzielczość200 – 16000 DPI
SensorOptyczny
Model sensoraPixArt PMW 3389
Liczba przycisków6
Programowalne przyciskiTak
Liczba programowalnych przycisków8
Kolor podświetleniaRGB
Akceleracja50 G
Częstotliwość próbkowania1 000 Hz
Maksymalna szybkość śledzenia400 inch/s
KomunikacjaPrzewodowa
Długość przewodu180 cm
WłaściwościWytrzymałe przełączniki OMRON, Możliwość dostosowania wagi myszy
Żywotność przycisków20 mln.
FunkcjeRegulacja DPI, Możliwość tworzenia profili, Możliwość tworzenia makr
Wbudowana pamięćTak
Typ ślizgaczaTeflon
ZasilanieUSB (5V)
Cechy dodatkoweWymienne panele obudowy, Regulacja wagi
Akcesoria w zestawieZestaw ślizgaczy, Dodatkowy panel górny, Ciężarki
Długość120 mm
Szerokość66 mm
Wysokość43 mm
Waga58 g

Mysz Genesis Xenon 800 RGB jest odpowiednim wyborem dla graczy, którzy cenią sobie niską wagę myszy, wygodę użytkowania i estetyczny wygląd. Produkt dostępny jest już od 159zł w popularnych sklepach elektronicznych.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top