Recenzje Sprzęt

Recenzja kamerki internetowej do komputera – Natec Lori

 

W dobie pandemii wiele codziennych spraw, jak nauka w szkole, czy wykłady na studiach zmieniły swoją formę na zdalną. Wielu wykładowców oraz nauczycieli, a także uczniów stanęło przed problemem sprzętowym. Nie każdy bowiem miał odpowiednie warunki do przesiadywania przed komputerem całe dnie. Wielu uczniów nie posiadało również kamerki, która jest wymagana w większości przypadków. Rynek kamerek jest ogromny. Która z kamer internetowych, będzie najlepsza do kupienia na już?

Dobra kamera internetowa

Naszym reprezentantem jest sprzęt od firmy Natec, model Lori. Dlaczego akurat ten model? Ponieważ uważam go za najlepszy obecnie na rynku, w przystępnej cenie.

Ja osobiście również zaliczam się do grona osób, które opisałem we wstępie. Kamerka potrzebna mi była do uczestniczenia w wykładach na studiach. Na co dzień używam komputera stacjonarnego, więc wbudowanej kamerki nie posiadałem.

Kamera internetowa

Lori nagrywa w jakości full HD 1920×1080, ale w 30fpsach. Jest to jednak zupełnie wystarczające do korzystania podczas zdalnych lekcji, wykładów czy wideokonferencji w pracy. Kamerka nagrywa kąt 70 stopni, więc jest to dość szerokie pole widzenia. Mocowanie jest uniwersalne, możemy je dostosować do każdego monitora, w dowolnym miejscu. Kamera internetowa Natec Lori posiada również wbudowany mikrofon. Jak na mikrofon przy kamerce, posiada on całkiem dobrą jakość dźwięku, i zbiera dźwięk z około 5 metrów bez szumów. Sprzęt swoim wyglądem wpisuje się w nowoczesny styl, ale nie to jest chyba najważniejsze.

Specyfikacja Natec Lori

  • Producent: Natec
  • Model: Lori
  • Wymiary: 80 x 40 x 90 mm
  • Waga: 105 g
  • Złącza – USB Typ-A
  • Długość przewodu – 150 cm
  • Maksymalna rozdzielczość wideo – 1920 x 1080px
  • Obsługiwane systemy operacyjne – Linux, MAC, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows XP

Kamera Natec Lori jest dostępna do zakupu w sklepach internetowych oraz popularnych sklepach elektronicznych w cenie już od 200zł.

Komentarze

Scroll to top