Recenzje Sprzęt

Recenzja głośników komputerowych – Genesis Helium 300BT ARGB

 

Obecnie większość graczy decyduje się na samodzielne złożenie komputera, zamiast zakupu gotowego zestawu. W takim wypadku należy pomyśleć o wszystkim, komputery zazwyczaj nie posiadają wbudowanych głośników, nie są one już dodawane do zestawów. Często gracze do gier używają jedynie słuchawek, a chcąc posłuchać muzykę trzeba chodzić z nimi po pokoju – z kablem nie jest to możliwe. Warto zastanowić się nad zakupem głośników, dzięki którym bez problemu możemy słuchać muzyki. Genesis Helium 300BT ARGB dodadzą również efektu wow dla całego stanowiska – zostały one wyposażone w kolorowe światła RGB, które są charakterystyczne dla graczy. W tym artykule weźmiemy pod lupę właśnie ten model.

Firma Genesis tworzy wiele sprzętów dla graczy. Oprórcz słuchawek, myszek czy klawiatur w jej portfolio znajdują się także zestawy głośnikowe! Genesis Helium 300BT ARGB to głośniki komputerowe stworzone dla graczy. W zestawie znajdziemy dwie kolumny głośników (główną oraz poboczną), instrukcję oraz kable: przewód sygnałowy oraz przewody do kontroli ARGB z poziomu płyty głównej. Głośniki można połączyć z komputerem za pomocą kabla lub łączności bezprzewodowej bluetooth, bowiem zestaw ten został wyposażony w piątą wersję tej technologii.

Kolumny w zestawie są dwie. Jedna z nich pełni rolę pobocznej i powinna być po lewej stronie, a druga pełniąca rolę głównej kolumny – z prawej. Główną kolumnę łatwo odróżnić – z tyłu posiada ona panel sterujący i kabel zasilający. Drugi głośnik należy połączyć z pierwszym kablem. Obudowy kolumn zostały wykonane z drewna w kolorze czarnym.

Panel sterowania pozwala na przede wszystkim uruchomienie urządzenia po uprzednim włączeniu go do prądu. Oprócz pokrętła zmieniającego głośność mamy również możliwość regulacji basów. Obok znajdują się 3 przyciski, które pozwalają na:

  • MODE – przełącza tryb między bezprzewodowym, a przewodowym
  • ECO – włączanie i wyłączanie trybu oszczędzania energii
  • RGB – zmienia tryb podświetlenia głośników

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top