Recenzje Sprzęt

Recenzja bezprzewodowej klawiatury dla graczy – Genesis Thor 660!

 

Genesis Thor 660 to niestandardowy model klawiatury dostępny w ofercie firmy Genesis. Jest to bezprzewodowa klawiatura mechaniczna dla graczy znacznie odbiegająca od standardowej klawiatury rozmiarem. Przełączniki mechaniczne, 19 trybów podświetlenia i kompaktowe rozmiary. Czy jest warta swojej ceny?

Klawiaturę otrzymujemy w standardowym opakowaniu. W zestawie znajdziemy kabel do podłączenia przewodowego, instrukcję oraz haczyk służący do wyciągania klawiszy. Klawisze można wyciągać przy użyciu dołączonego akcesorium – jest to bardzo proste. Wystarczy złapać haczykiem dany klawisz i pociągnąć do góry. W ten sposób nie ma problemu z dbaniem o czystość klawiatury, szczególnie w przypadku gdy wybraliśmy bialy model.

Metody podłączenia

Klawiaturę można podłączyć poprzez kabel dołączony do zestawu lub bluetooth. Kabel ma 1.5m długości i służy do podłączenia i ładowania klawiatury. Podłączenie bezprzewodowe jest równie proste. Klawiatura umożliwia sparowanie jednocześnie z 3 urządzeniami. Na klawiaturze na przyciskach SHIFT, CTRL i ALT znajdziemy oznaczenie z numerem urządzenia. Przytrzymanie tego przycisku wraz z jednoczesnym FN zmienia połączenie z urządzeniem. Aby podłączyć klawiaturę z laptopem jako nr 1 należy przytrzymać FN i SHIFT aż przycisk zacznie migać, teraz wystarczy wyszukać i kliknąć połącz w ustawieniach bluetooth na laptopie i gotowe. Co ciekawe klawiatura nie miała problemów, aby połączyć się również z Iphonem – tam działa równie dobrze jak na laptopie.

Klawiatura posiada wbudowany akumulator 3000 mAh, niestety nie ma możliwości sprawdzenia dokładnego procentu jego naładowania. Dopiero gdy stan baterii będzie niski klawisz FN zaczyna migać, a następnie wyłącza się podświetlenie.

Komfort użytkowania

Małe wymiary klawiatury mają też swoje wady – brak klawiszy strzałek. Niestety, ale ich brak mi doskwiera. Aby użyć strzałek należy wcisnąć kombinację klawiszy FN + W (przez 3 sekundy), co jest wbrew pozorom czasochłonne i nie często przeze mnie używane. Do klawiatury i jej rozmiarów (60%) jest bardzo łatwo się przyzwyczaić. Mi osobiście brak klawiatury numerycznej nie doskwiera. Z każdym kliknięciem jej użytkowanie staje się przyjemniejsze i wygodniejsze. Produkt zajmuje bardzo mało miejsca na biurku i w moim przypadku idealnie działa wraz z laptopem. Pisanie jest szybkie i płynne, a kolorystyka bardzo estetycznie dobrana. Same klawisze są w kolorze mlecznym, a ich dolne obudowy są przeźroczyste. Podczas pisania klawiatura bardzo dobrze trzyma się biurka, nie ślizga się. Klawisze, których nie ma na klawiaturze mają swoje odpowiedniki w skrótach – na przykład FN + O – insert. Wszystkie skróty są wypisane w instrukcji i na klawiszach (w dolnej części).

Producent zdecydował się na zastosowanie czerwonych przełączników firmy Gateron, które gwarantują przynajmniej 50 milionów kliknięć. Nie są one głośne, jak na REDy. Warto również wspomnieć, że klawiatur ę wyposażono w funkcję N-Key Rollover, czyli Anti-Ghosting. Zapewnia ona precyzyjne odczytanie każdego naciśniętego przycisku, nawet w przypadku kliknięcia kilku na raz.

Oprogramowanie

Sterowniki wraz z programem możemy sciągnąć ze strony producenta. Jest dostępny tylko na komputery z systemem Windows (brak wersji na linux oraz MacOS). Program do obsługi jest prosty i nie posiada zbyt wielu funkcji. Niestety brak w nim aktualnego stanu naładowania baterii. Umożliwia przypisywanie wybranym klawiszom dowolnych funkcji, dokładną obsługę podświetlenia oraz nagrywanie własnych macro. Domyślnie klawiatura posiada wgrane 19 trybów oświetlenia, które możemy przełączać z samej klawiatury. W programie mamy możliwość ich personalizacji i tworzenia własnych trybów podświetlenia. Do każdego klawisza możemy przypisać różny kolor, inną jasność i szybkość zmiany koloru. Oprogramowanie jest proste i intuicyjne w użytkowaniu.

blank

Specyfikacja produktu

Układ klawiszyStandardowy (US)
Mechanizm klawiszyMechaniczna
Typ przełącznikaGateron Red
Rodzaj klawiatury60%
PodświetlenieTak (RGB), 19 trybów
KomunikacjaPrzewodowa, Bluetooth
Długość przewodu150 cm
Pojemność baterii3000 mAh
Zasięg bezprzewodowy10 m
Liczba klawiszy61
Klawisze multimedialneTak
Liczba klawiszy multimedialnych13
Częstotliwość próbkowania1 000 Hz
Dystans do aktywacji klawisza2 mm
Siła nacisku do aktywacji klawisza45 g
Żywotność klawiszy50 mln.
Czas reakcji8 ms
ProfilWysoki
MateriałABS
KolorBiały lub Czarny
Długość293 mm
Szerokość102 mm
Wysokość39 mm
Waga588 g
ZasilanieWbudowany akumulator

Klawiatura bezprzewodowa dla graczy

Klawiatura Genesis Thor 660 jest świetnym produktem, który bardzo przypadł mi do gustu. Jest poręczna i wygodna, pisanie z niej to czysta przyjemność. Każdy, który szuka małej klawiatury bez kabli powinien rozważyć zakup tego modelu. Jej aktualna cena wynosi około 269zł i jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: czarny oraz biały.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top