Counter Strike

Rainbow Six Siege – oglądaj Six Invitational na kanałach TVP Sport!

 

WARSZAWA – 7 lutego 2020 r. – szesnaście drużyn Tom Clancy’s Rainbow Six® z całego świata będzie rywalizowało o tytuł mistrza świata w edycji 2020 Six Invitational, jednego z najważniejszych turniejów e-sportowych Rainbow Six Siege. Czwarta edycja Six Invitational zbierze fanów, zawodowych graczy, producentów i twórców zawartości podczas prawdziwego święta Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. Six Invitational 2020 odbędzie się w dniach 7-16 lutego w Montrealu w Kanadzie, gdzie narodziła się gra. Podczas wydarzenia, zespół producencki przybliży nieco plany na 5. rok Rainbow Six Siege.


Tegoroczny Six Invitational będzie jeszcze bardziej wyjątkowy, dzięki współpracy polskiego oddziału Ubisoft z Telewizją Polską. W ramach umowy wszystkie dni meczowe Six Invitational 2020 będą transmitowane online za pośrednictwem kanałów Twitch, a później także strony tvpsport.pl oraz aplikacji mobilnej wraz z polskim komentarzem, który udzielą Patryk „Kiks” Cieszyński, Karol „Alban” Pakosz oraz Maciej „Sebol” Majewski. Najważniejsze rozgrywki z kolei, ścisłe finały które odbędą się w dniach 14-16 lutego, będą transmitowane prosto ze studia TVP na ul. Woronicza 17 w Warszawie, a których fragmenty widzowie będą mogli oglądać także na antenie TVP SPORT.

„Six Invitational to najdłuższe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie Rainbow Six Siege w ciągu całego roku. Niezmiernie cieszymy się, że w tej edycji możemy współpracować Telewizją Polską i pokazać nasz flagowy tytuł e-sportowy w najlepszym wydaniu u jednego z największych nadawców telewizyjnych w Polsce” – mówi Kamil Ściana, Brand Manager CEE w polskim oddziale Ubisoft.

Pełny plan wydarzenia i przewodnik po Six Invitational znaleźć można na oficjalnej stronie Rainbow Six Siege, a dokładny harmonogram rywalizacji publikujemy poniżej:

*Offline: Niedostępne dla szerokiej publiczności.

W puli nagród tegorocznych mistrzostw znalazła się rekordowa suma 3 milionów dolarów amerykańskich, na którą składa się 30% całych dochodów z przepustki bitewnej „Road to S.I. 2020”. Jeśli ktoś chce dołączyć do akcji, ciągłe wydarzenie Road to S.I. 2020 jest wciąż dostępne w grze, aż do 16 lutego 2020 roku.


Podczas Six Invitational 2020 zostaną także podane informacje o aktualizacjach Tom Clancy’s Rainbow Six Siege w ramach 5. roku, między innymi o nadchodzącej operacji. Podczas paneli zorganizowanych w trakcie wydarzenia fani będą mogli poznać spostrzeżenia zespołu producenckiego Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oraz raport ze sceny e-sportowej Tom Clancy’s Rainbow Six.

Poniżej znajduje się kompletna lista szesnastu zespołów, biorących udział w rywalizacji o tytuł mistrza świata czwartego roku Tom Clancy’s Rainbow Six podczas Six Invitational 2020. Drużyny kwalifikowały się poprzez zwycięstwa w innych oficjalnych programach e-sportowych Rainbow Six:

 • Zwycięzcy Six Major Raleigh: Team Empire (Europa)
 • Zwycięzcy DreamHack Montreal: TSM (Ameryka Północna)
 • Finaliści Sezonu X Pro League: Giants Gaming (Azja-Pacyfik)
 • Finaliści Sezonu X Pro League: Wildcard Gaming (Azja-Pacyfik)
 • Finaliści Sezonu X Pro League: Rogue (Europa)
 • Finaliści Sezonu X Pro League: Natus Vincere (Europa)
 • Finaliści Sezonu X Pro League: FaZe Clan (Ameryka Łacińska)
 • Finaliści Sezonu X Pro League: Ninjas in Pyjamas (Ameryka Łacińska)
 • Finaliści Sezonu X Pro League: DarkZero Esports (Ameryka Północna)
 • Finaliści Sezonu X Pro League: Team Reciprocity (Ameryka Północna)
 • OGA PIT Minor: Team Liquid (Ameryka Łacińska)
 • Zakwalifikowani podczas europejskich eliminacji online: BDS esport
 • Zakwalifikowani podczas północnoamerykańskich eliminacji online: Spacestation Gaming
 • Zakwalifikowani podczas latynoamerykańskich eliminacji online: MIBR
 • Zakwalifikowani podczas eliminacji online na obszarze Azji-Pacyfiku: Fnatic
 • Specjalne zaproszenie: G2 Esports (Europa)

Więcej informacji o rozgrywkach e-sportowych Tom Clancy’s Rainbow Six znaleźć można pod adresem http://www.rainbow6.com/esports. Zapraszamy też do obserwowania profili https://twitter.com/R6esports oraz https://instagram.com/R6esports i korzystania z hasztaga #SixInvitational.

Komentarze

Scroll to top