Biznes

Przewodnik po zakładach w League of Legends dla początkujących

Cybersport szybko się rozwija, przyciągając coraz więcej uwagi i inwestycji. Wiele krajów umieściło go na liście oficjalnych sportów, serwisy streamingowe gromadzą setki tysięcy widzów, a zarobki w e-sporcie są znacznie wyższe niż średnia w ich krajach.

Oczywiście na tak popularnym temacie można zarobić dużo pieniędzy. Obstawianie to jeden ze sposobów. Robią to różne biura lub wirtualne casino online. Pomimo tego, że sama procedura wydaje się tak prosta, jak to tylko możliwe, sam proces wymaga pewnej wiedzy, pomysłowości i zimnej kalkulacji. Początkujący nie powinien od razu wybierać trudnych zakładów, odnosząc się tylko do szczęścia i dobrej wygranej.

Podstawowe zasady

Przede wszystkim każdy początkujący powinien rozumieć terminologię i zasady gry. To jedyny sposób, aby zrozumieć, co dzieje się w meczu i dokonać wszelkich przewidywań i błędnych obliczeń. Bez teorii jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie utrzymać się na powierzchni i nie wpłynąć na negatywne terytorium, nawet jeśli masz dużo szczęścia.

Warto dokładnie zapoznać się z możliwościami wszystkich bohaterów, a także zrozumieć, w jakim pakiecie lepiej zabrać ich do sieci. Tutaj wygrywają osoby, które grają w LOL bez żadnych zakładów. Mają pojęcie o tym, co się dzieje, znają mocne i słabe strony większości bohaterów i rozumieją, kiedy gra może się nie udać i jakie muszą to być warunki wstępne.

Znajomość gry pozwala również w jak największym stopniu zanurzyć się w tym, co się dzieje, ciesząc się oglądaniem transmisji. Kibicujesz swojej drużynie nie gorzej niż kibice, martwisz się każdą walką, myślisz o tym, jak sam byś wykonał ten lub inny ruch.

Polecenia

Podobnie jak w innych grach MOBA, profesjonalne zespoły rywalizują ze sobą w zawodach LOL. To na nich stawiane są zakłady. Najprostszy zakład jest następujący: gracze stawiają na jedną z walczących drużyn. Zwycięska strona zabiera pieniądze przegranych. Tutaj warto skupić się na mocnych i słabych stronach graczy, a także wybrać najbardziej korzystny dla siebie region. Korea Południowa jest uważana za jeden z najlepszych krajów do gry w LOL. To od niej wyszły najsilniejsze drużyny, które nieustannie zdobywają pierwsze miejsca w międzynarodowych rozgrywkach.

Uważnie przestudiuj styl gry wybranej drużyny. Niektórzy lubią opóźniać grę, inni wolą szybkie zwycięstwo. Ważna jest również komunikacja między graczami. Jeśli w skład zespołu wchodzą zawodnicy z różnych krajów, którzy komunikują się w języku innym niż ich własny, wpływa to na komunikację między nimi, zmniejszając tym samym efektywność pracy zespołowej. Dzięki tym informacjom i teorii gier możesz już przeanalizować nadchodzącą bitwę i obliczyć jej wynik.

Z samych drużyn większość grup z LCS i LEC, a także SK Telecom T1 jest odpowiednia dla początkujących. W tym ostatnim gra najlepszy gracz LOL Lee Sang Hyuk, lepiej znany jako Facker. Ma za sobą wiele zwycięstw i nagród, a także znaczący wkład w promocję koreańskiego e-sportu.

Dobrym pomysłem jest też sporządzenie listy najlepszych drużyn i ich cech. Można to zrobić na wiele sposobów. Takie podejście pozwoli Ci szybko i sprawnie dowiedzieć się, na którą drużynę postawić. Takie podejście będzie również wygodne, jeśli będą rywalizować zespoły z samej listy. Będziesz mógł porównać ich cechy i strategie, a także przewidzieć wynik zawodów.

Turnieje

LCS (League of Legends Championship Series) będzie najprostszym turniejem dla początkującego. Możesz także spróbować swoich sił w NiceGameTV. W tych wydarzeniach biorą udział najlepsze drużyny LOL, więc początkujący może z łatwością zapoznać się z każdym z nich i zacząć stawiać zakłady. Same turnieje można oglądać zarówno w samej grze, jak i na serwisach streamingowych. Często podczas transmisji obecni są komentatorzy, którzy dodają motywacji do transmisji i przyjmują własne przypuszczenia co do wyniku gry.

Strategie

Po zapoznaniu się z teorią i poleceniami zacznij uważnie śledzić rozgrywkę tego ostatniego. Często ich działania są systematyczne. Przy odpowiednim przestudiowaniu można określić podstawową strategię drużyny i porównać ją z przeciwnikami. Przykładowo, jeśli drużyna lubi szybko wygrywać, nieustannie gankować alejki, a wróg woli opóźniać grę i zamachać się na napastników, to jest duża szansa, że ​​ta pierwsza przegra.

Warto też przyjrzeć się składowi zespołu. Większość profesjonalnych graczy e-sportowych w tej dyscyplinie ma określony zestaw bohaterów, z którymi grają najlepiej. Często zdarza się, że zachodzi potrzeba wymiany bohatera. W takich momentach zmienia się strategia i styl gry zespołu, co może radykalnie zmienić przebieg rozgrywki.

Szansa

Podczas zakładów każda drużyna ma swój własny współczynnik – wyznacznik siły gracza. Im wyższy współczynnik drużyny, tym większa szansa na wygraną. Tutaj nie powinieneś ulegać opinii większości. Ogromna przewaga w kursach jednej drużyny nie gwarantuje zwycięstwa. Trzeba myśleć z zimną głową, rozważyć wszystkie zalety i wady drużyn, przeanalizować najnowsze mecze, a dopiero potem dokonać wyboru.

Istnieją również inne rodzaje zakładów, takie jak handicap. Oznacza to, że warunki stawek są niestandardowe. Często stawiają na to, że drużyna dojdzie do remisu lub wygra dwie lub więcej gier z rzędu.

Mogą być również zakłady na całkowitą liczbę zabójstw. Implikują określoną liczbę zabójstw dla jednej z drużyn. Są uważane za jeden z najtrudniejszych zakładów i często porównuje się je do ruletki.

Wyniki Mając odpowiednią wiedzę na temat gry i drużyn, możesz dobrze zarobić na zakładach. Nigdy nie powinieneś polegać wyłącznie na szczęściu. Niemniej jednak nie zapominaj, że nawet najbardziej skalkulowana gra nie gwarantuje zwycięstwa drużyny, na którą postawiłeś zakład. W każdej chwili przebieg gry może się zmienić, a zwycięzcy mogą nagle stać się przegranymi. Dzięki temu zarówno gracze, jak i osoby stawiające zakłady, czerpią ze zwycięstwa prawdziwe emocje i czują adrenalinę podczas gry.

Komentarze

Scroll to top