Biznes Counter Strike

Przegląd największych turniejów e-sportowych

 

E-sport jeszcze do niedawna spotykał się prawie wyłącznie ze sceptycyzmem. Obecnie uznawany jest za nawet nie tyle inną, co równoważną i profesjonalną dyscyplinę sportową. Co najczęściej można obstawiać w zakładach bukmacherskich i jakie są największe turnieje e-sportowe?  

Fenomen branży e-sportowej

Turnieje e-sportowe cieszą się coraz większą popularnością. Zauważalne jest to na wielu płaszczyznach. Kibiców nie brakuje – także tych przyjeżdżających z całego świata oglądać turnieje na żywo. Wraz z tym coraz większa część obstawiających zakłady bukmacherskie decyduje się na śledzenie wydarzeń z tej branży i kupowanie zakładów. Zakłady bukmacherskie esport w praktyce nie różnią się niczym od standardowych kuponów poza tym, że możemy obstawiać różne rodzaje zdarzeń.

Prawdziwym fenomenem branży e-sportowej od lat jest gra Counter Strike (CS:GO). Ta popularna strzelanka, choć to spore uogólnienie, wymaga niesamowitego refleksu i spostrzegawczości. Profesjonalni lamerzy turniejowi nie traktują tego sportu tylko jako rozrywki. Codzienne treningi to prawdziwe i męczące wyzwanie.

Do innych najbardziej popularnych gier e-sportowych należy League of Legends (LoL) of DOTA 2. Obydwie pozycje reprezentują gatunek MOBA – Multiplayer Online Battle Arena – i są doskonałe do zaawansowanej rywalizacji sieciowej. Podobnie zresztą jak fenomenalny Fortnite.

Przegląd największych turniejów e-sportowych

Z oczywistych powodów największe turnieje e-sportowe skoncentrowane są wokół gier, które dla e-sportu mają największe znaczenie. Uznaniowe pierwsze miejsce przypada na Mistrzostwa Świata w Fortnite. Oglądalność turnieju sięga 2 milionów osób, a poprzednia edycja wydarzenia przyniosła 100 milionów dolarów.

Na uwagę zasługuje także The International, czyli e-sportowy turniej DOTA 2. Mistrzostwa cieszą się popularnością na całym świecie. Wyróżniają się interesującym systemem nagród dla zwycięskich zespołów. Część nagród sponsoruje organizator – Valve, twórca DOTA 2. Pozostała, coraz większa część, trafia do kieszeni liderów z rąk samych widzów, którzy wpłacają środki na rzecz wygranych.

Kolejny turniej, który należy do najważniejszych turniejów e-sportowych świata, to oczywiście Mistrzostwa Świata League of Legends. Od lat zarówno wydarzenie, jak i gra, wzbudzają emocje gamerów z całego świata.

Turniej IEM to najstarszy esportowy turniej na sponsorowany przez firmę INTEL. Od 2013 roku impreza odbywa się w katowickim Spodku.

Pozostałe ważne turnieje e-sportowe na świecie

Tuż pod podium pod względem popularności znajdują się Mistrzostwa w CS:GO, czyli Counter Strike Major. To najważniejszy turniej Counter Strike’a, w którym biorą udział drużyny z całego świata. Do pozostałych ważnych wydarzeń zaliczyć należy: Rocket League Championship, BlizzCon 2020, Overwatch WorldCap, EVO Championship oraz International Esports Federation World Championship.

Czy warto obstawiać dyscypliny e-sportowe?

Różnice pomiędzy klasycznym sportem a dyscyplinami e-sportowymi coraz bardziej zdają się zanikać. Postępująca profesjonalizacja tej ostatniej grupy sprawia, że śmiało należy traktować dyscypliny e-sportowe jako równorzędne względem tradycyjnych. Osoby obstawiające zakłady bukmacherskie mogły się już o tym przekonać. Typowanie wyników wydarzeń e-sportowych może być świetną alternatywą, a co więcej – może być nawet ciekawsze. Główną zaletą takiego rozwiązania są znacznie większe możliwości obstawiania LIVE oraz obserwowania na bieżąco tego, jak radzi sobie dana drużyna. E-sportowe zakłady bukmacherskie dostępne są w ofercie legalnych i dobrych bukmacherów.

1 comment on “Przegląd największych turniejów e-sportowych

Comments are closed.

Komentarze

Scroll to top