FIFA Gry

Premiera EA FC! Jakie będą zmiany?

 

Już oficjalnie 22 września wystartowała nowa edycja serii gier piłkarskich o nazwie EA Sports FC 24. Jest to przejście z FIFA na EA FC, ale poza tym gracze otrzymują podobny produkt jak w przeszłości z kilkoma dodatkami. Jakie są kluczowe zmiany?

Przełomowe wydarzenie

Od dłuższego czasu w świecie gier komputerowych mówiło się o potencjalnej zmianie dotyczącej serii gier FIFA. Przed startem edycji 24 dokonała się spektakularna zmiana, jaką jest przejście z nazwy FIFA na EA FC. Jaki produkt otrzymają gracze?

Pierwsza recenzje wskazują, że sam gameplay niewiele różni się między poprzednią edycją. Twórcy contentu zwracają jednak uwagę, że do menu, a także samej gry zostało dodane wiele nowych możliwości. Przede wszystkim autorzy gry rozwinęli style biegów, które zostały wprowadzone w poprzedniej edycji. O ile wcześniej były tylko 3 możliwe style biegów, teraz jest ich o wiele więcej. Klasycznie zaktualizowane zostały również poziomy piłkarzy na podstawie osiągnięć z poprzedniej kampanii. Twórcy chwalą się również mocną zmianą, jeśli chodzi o tryb kariery. Obecnie ma on być jeszcze bardziej realistyczny i zbliżać się pod tym kątem do tego, co gracze mogą wykorzystać w ramach Football Managera.

Nie ma jednak wątpliwości, że w tym momencie najbardziej istotnym trybem gry w EA FC jest Ultimate Team. Tutaj zmiana nie dotknęła nazwy i to pozostaje bez zmian. W samym UT większość rzeczy jest tak jak było, ale pojawiło się kilka ulepszeń, które ułatwią rozgrywkę. Jedną z najciekawszych zmian jest wprowadzenie trybu ewolucji. W ten sposób jako gracz możesz dokonać ulepszenia wybranego przez siebie zawodnika po spełnieniu określonych warunków. Ewolucje mogą być płatne, a także darmowe w zależności od wykonywanych zadań. W przypadku płatnych za taką ewolucję trzeba zapłacić nawet 50000 monet.

Najważniejsze zmiany?

  • Zmiany w trybie kariery
  • Ulepszenie Ultimate Team – ewolucje.
  • Style biegów – rozwinięcie.
  • Aktualizacja poziomów piłkarzy.
  • Zmiany w gameplayu

Kto będzie najlepszą kartą w grze?

Gra tak naprawdę dopiero wystartowała, więc jeszcze w tym momencie trudno jest określić, który piłkarz będzie miał najlepszą i najbardziej dostosowaną do silnika gry kartę. Gdyby bukmacherzy mieli wystawić na to kursy, to prawdopodobnie Kylian Mbappe byłby głównym faworytem. Francuz od lat jest jedną z najszybszych kart w tej grze, a dodatkowo dysponuje znakomitymi umiejętnościami strzeleckimi, a także dryblingu. Mocny spadek umiejętności zastosowano z kolei do gwiazd z poprzednich lat, takich jak między innymi Cristiano Ronaldo, Lionel Messi czy Neymar. Być może style gry będą w stanie uratować tych zawodników, jednak w tym momencie wydaje się, że dopóki nie dostaną jakiś kart specjalnych, to nie będą zbytnio grywalni.

Na starcie poprzedniej edycji znakomite wrażenie robiła karta Erlinga Haalanda ze względu na to, że długi styl biegu był wtedy najbardziej OP. Norweski napastnik znajduje się na okładce gry, więc można zakładać, że kilka jego ukrytych statystyk zostanie odpowiednio zwiększonych. W poprzednich latach na okładce znajdował się Mbappe i regularnie był najlepszym piłkarzem w grze. Problemem wykorzystaniu tego zawodnika może być jedynie słabsza noga.

Następnym zawodnikiem, który należy do czołówki rankingów w EA FC jest Vinicius. Brazylijczyk ma za sobą znakomity sezon, co nie umknęło uwadze twórców tej gry. Poziom tego piłkarza został odpowiednio zwiększony i dlatego już na starcie należy do czołówki EA FC. Można nawet powiedzieć, że w tym momencie jego karta jest o wiele lepsza niż Neymara.

Solidnym wyborem, zwłaszcza dla graczy, którzy będą chcieli grać ligą włoską, powinien być także Rafaela Leao. Portugalski skrzydłowy jest znany z tego, że ma znakomity drybling i dysponuje odpowiednią szybkością, a to są najważniejsze elementy, które powinna mieć każda karta w trybie Ultimate Team.

Wysoko wycenione zostały również karty typowych dziewiątek, czyli Roberta Lewandowskiego i Harry’ego Kane’a. W obu przypadkach są to jednak piłkarze, którzy nie dysponują największym tempem, więc ich używalności może zostać określona dopiero na początku gry. W poprzedniej edycji piłkarze, którzy nie mieli największego tempa i tak byli regularnie wykorzystywani przez graczy ze względu na to, że długi styl biegu był OP.

Obok Mbappe oraz Haalanda poziom z poprzedniej edycji utrzymał także de Bruyne. Belgijski playmaker ma kartę wycenioną na poziom 91, co jest jednym z najlepszych wyników w całej grze.

Najlepsze karty w grze:

  • Erling Haaland
  • Kevin de Bruyne
  • Kylian Mbappe
  • Robert Lewandowski
  • Harry Kane

Jakie turnieje będą dostępne?

Ogólnie wskazówki dotyczące typowania esportu znajdziesz wśród typerów, którzy obstawiają przez aplikację bukmacherską SuperSocial. Są tam dostępne kupony, a także czaty dyskusyjne na temat poszczególnych meczów. Oprócz tego w SuperSocial możesz także dołączyć do lig prywatnych i rywalizować ze znajomymi lub w innym groninie.

W ostatnich latach popularność gier piłkarskich w świecie esportu mocno się zwiększyła. Obecnie odbywa się zdecydowanie więcej transmisji z takich wydarzeń, niż miało to miejsce jeszcze kiedyś. Nawet na terenie naszego kraju dostępne są rozgrywki Ekstraklasa Games, w których najlepsi gracze reprezentują barwy wybranych zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Ekstraklasa Games to pełen sezon emocji związanych z meczami pro-playerów. Rozgrywka kończy się podczas turnieju finałowego, do którego należy się zakwalifikować poprzez sezon zasadniczy. Trzeba przyznać, że jest to format, który został wprowadzony przez twórców tej gry już jakiś czas temu, ale doskonale się sprawdził. Dlatego też można spodziewać się kontynuacji.

Bliźniaczą formę zastosowali również twórcy podczas rozgrywek Premier League. Nie ma wątpliwości, że jest to aktualnie najlepsza liga piłkarska na świecie, dlatego też kibice i fani esportu są mocno zainteresowani występami poszczególnych zespołów. Kluby Premier League rywalizują ze sobą, aby pozyskać najlepszych graczy to swoich teamów i walczyć o wygraną.

Rozwój gier piłkarskich w świecie esportu jest zauważalny, a transmisje z mistrzostw świata FIFA regularnie biły rekordy oglądalności. Można się spodziewać, że jeśli dalej podąży to w takim kierunku, to w najbliższych latach EA FC wskoczy do czołówki gier esportowych. Jedynym problemem może być potencjalna losowość decyzji algorytmów. Jeśli chodzi o sędziowanie, a także niektóre sytuacje na boisku.

Sprawdź recenzje sprzętowe!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Komentarze

Scroll to top