Counter Strike

POZNALIŚMY OSTATNICH FINALISTÓW ESL MISTRZOSTW POLSKI!

 

Wczorajszego dnia ekipy x-kom AGO, Actina PACT, CLEANTmix oraz Illuminar Gaming stoczyły pojednynki o wyjazd do Katowic, na połfinały Mistrzostw Polski.

 

x-kom AGO vs. Actina PACT

Inauguracyjną mapą tego dnia, był Nuke wybrany przez graczy PACT'u. Drużyna Damiana Furlana Kisłowskiego na owej mapie prezentowała się co najmniej o klasę wyżej. Podopieczni VinSa swoj pierwszy punkt zdobyli, przy stanie 8:0 dla Jastrzębi. Na następny przyszło im czekać kolejne dwie rundy. Niestety były to jedyne rundy, które zdobyła ekipa lunAtica. AGO, wygrywa 16:2!

 

Druga mapa to wybór podopiecznych Miniroxa – padło na Traina. Tym razem nie byliśmy świadkami tak jednostronnego pojedynku jak mapę wcześniej. Gracze PACT, świetnie weszli w mecz wychodząc na prowadzenie 5:1. Doskonała obrona oraz dyspozycja Crity'ego pozwoliła im prowadzić przez większą część pierwszej połowy i tylko co jakiś czas pozwalali AGO na jakąkolwiek odpowiedź. Wynik 11:4 napawał do optymizmu w drużynie lunAtica i spółki, lecz z czasem optymizm ten gasili ich rywale. Dzięki świetnej formie Furlana i mhL'a ich drużyna rozpoczęła całkiem nieźły comeback doprowadzają do wyniku 12:13. Na nieszczęscie kibców Jastrzębi, otarli się tylko oni o remis. PACT, wygrywa 16:13!

 

Trzecią mapą – decydującą został Dust 2. Od samego początku, plansza była grana pod dyktando zawodników Mikołaja Miniroxa Michałkowa. Pierwsza część spotkania zakończyła się 5 punktową przewagą AGO. Po zmianie stron dobra gra Grubego Furlana przyniosła kolejne cztery oczka. PACT, zdobywa trzy rundy, po czym ich rywale kończą mecz wynikiem 16:8!

Gracze x-kom AGO, zostali trzecimi półfinalistami i już 30 listopada zobczymy ich w ESL Arenie!

 

CLEANTmix vs. Illuminar Gaming

Spotkanie to rozpoczęło się od mapy Mirage, wybraniej przez graczy Cleant. Pierwsze dwie rundy trafiają na konto IHG, po czym ich rywale rewanżują się, aż siedem razy! Do końca pierwszej części spotkania obie ekipy zdobywają po trzy punkty. Początek drugiej połowy przyniósł trzy kolejne oczka dla ekipy Destroja po czym podopieczni IMD'a rzucili się w pościg za wynikiem i dzięki świetnemu powrotowi doprowadzili do remisu, a później do wygranej! Illuminar wygrywa 19:17!

 

Po raz pierwszy w tej edycji ESL Mistrzostw Polski mogliśmy zobaczyć Overpassa, rzecz jasna wybranego przez Stompa i spółkę. Po wyrównanej pierwszej mapie wszyscy, liczyli na kolejną dawkę emocji. Osoby te musiały się niezłe rozczarować, bowiem IHG dało sobie urwać tylko dwie rund. Ostatnia mapa ćwierćfinałów kończy się wynikiem 16:2.

W ten sposób Illuminar Gaming zajęło ostatniego wolnego slota w półfinałach.

 

Półfinały i finał ESL Mistrzostw Polski odbędą się 30 listopada i 1 grudnia, drużyny powalczą o łącznie 180 tys. PLN oraz o tytuł Mistrza Polski. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne, a sama arenia znajduje się przy ulicy Żeliwnej 38.

 

30 listopada 

  • 17:00 x-kom AGO vs. Aristocracy
  • 20:00 Wisła All In! vs. Illuminar Gaming

 

1 grudnia

  • TBA wygrany AGO/Arcy vs. wygrany Wisła/IHG

 

miniaturka: x-kom AGO – Krystian Pilawa

 

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top