Counter Strike

Poznaliśmy grupy finałów ECS Season 5

 

Finały ECS Season 5 co prawda dopiero zaczynają się od drugiego tygodnia czerwca, ale już poznaliśmy grupy w których zagrają poszczególne zespoły.

 

Podstawowe informacje:
Data: 8.06.2018 – 10.06.2018
Miejsce turnieju: Anglia, Londyn
Liczba drużyn: 8
Pula nagród: 660.000$
Zwycięzca otrzyma: 250.000$

Tak przedstawiają się grupy podczas finałów:

 

Grupa A

Grupa B

Astralis

FaZe Clan

Cloud9

G2 Esports

Fnatic

Luminosity

Team Liquid

NRG Esports

 

 

   Jak widzimy, powyższe grupy prezentują się bardzo ciekawie, szczególnie że w grupie A mamy takie zespoły jak: duńskie Astralis, które naprawdę ma znakomitą formę, szwedzkie Fnatic które również nie zawodzi. Co do amerykańskiego i amerykańsko-kanadyjskiego zespołu tutaj bym się musiał zastanowić, bowiem ostatnie wyniki nie są dobre dla nich.
Przykładem może być występ w finałach ESL Pro League Season 7, gdzie Cloud9 zostało pokonane przez duńską formację Heroic wynikiem 0:2. 

   Przejdźmy teraz do drugiej grupy, czyli B: FaZe Clan, G2 Esports to dwa bardzo mocne zespoły, jednak należy pamiętać o tym, że francuska drużyna (G2) nie ma obecnie pełnego składu, gdyż nie ma już w drużynie Richarda "Shox" Pappilona. Natomiast do FaZe Clan po dłuższej przerwie powrócił Olof "Olofmeister" Kajbjer, którego zastępował Richard "Xizt" Landström. Tak naprawdę nie wiemy, jak teraz się te zespoły zaprezentują, ale moim zdaniem pokażą dobrą grę. NRG Esports obecnie jest na Ukrainie i dzisiaj pokonali zespół Kirilla "Ange1" Karasiova wynikiem 2:0, a przecież HellRaisers jest naprawdę dobrym zespołem, więc widać że na amerykańskiej scenie też są zmiany, jeśli chodzi o drużyny.

 

Komentarze

Scroll to top