Sprzęt

Powrót do szkoły już niedługo! Jakie gadżety przydadzą się w nauce?

 

Wielkimi krokami zbliża się już Wrzesień, a to oznacza nic innego jak powrót do szkoły! Od przyszłego miesiąca dzieci wrócą do nauki w szkołach, a co za tym idzie warto już teraz zaopatrzyć się w niezbędne przybory szkolne i gadżety, które z pewnością ułatwią przyswajanie wiedzy. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że tak jak w poprzednich latach lekcje mogą odbywać się zdalnie, więc najlepiej przygotować się na wszystko!

Jaki laptop do nauki?

Laptop lub komputer jest w dzisiejszych czasach niezbędny do nauki. Pisanie zadań domowych, tworzenie prezentacji, czy przyswajanie wiedzy to tylko jedne z nielicznych rzeczy, w których to urządzenie przydaje się w nauce. Kupując laptopa do nauki należy pamiętać, że jest to zakup na lata, więc warto wziąć do uwagę wiele modeli i wybrać ten odpowiedni.

Zakup dobrego laptopa wcale nie musi oznaczać konieczności wydania kilku tysięcy złotych. Dobry model prezentuje firma Lenovo – Ideapad 3-15 ILL. Jest to laptop typu ultrabook z wyświetlaczem 15,6 cala, 8 GB pamięci RAM oraz 512 GB dysku SSD. Laptop posiada wbudowaną kamerę oraz mikrofon. Jego cena to na ten moment 1949zł wraz z darmową wysyłką.

Ideapad 3-15 ILL

Dobrą propozycję przedstawia również firma Apple – ich Macbook Air został zaprojektowany z myślą o domowych użytkownikach. Doskonale radzi sobie z nauką zdalną, ma wbudowany mikrofon oraz kamerę. Jest niezawodny i radzi sobie w każdych warunkach. Wyróżnia go brak hałasu – laptop nie posiada wentylatorów, jest w pełni chłodzony pasywnie przy czym się nie grzeje oraz długi czas pracy na baterii. Dzięki zastosowaniu autorskiego procesora MacBook potrafi wytrzymać na baterii nawet 18 godzin! Cena najtańszego modelu 8GB RAM / 256 GB Dysku SSD wynosi około 4400zł.

Macbook Air

Tania drukarka domowa – jaką wybrać?

Nauka powoduje również konieczność drukowania pewnych materiałów, czy to ćwiczeń, dokumentów, zadań. Jeżeli nie mamy blisko miejsca zamieszkania drukarni to warto zastanowić się nad zakupem własnej drukarki, która z pewnością się przyda. Chcąc kupić drukarkę mamy do wyboru drukarkę atramentową lub laserową. Większość nowych modeli posiada moduł wifi, dzięki któremu urządzenie nie musi być podłączone do komputera, można drukować nawet z telefonu! Drukarki laserowa mają większą wydajność, szybszy wydruk, niskie koszty eksploatacyjne oraz dobrą jakość drukowanych elementów. Tańsze modele drukarek laserowych mają tylko opcje drukowania na czarno-biało, bez koloru. Drukarka Brother DCP-1610WE to wielofunkcyjne urządzanie, które sprawdzi się w każdych warunkach. Jej cena wynosi około 650zł.

Brother DCP-1610WE

Drukarki atramentowe są dużo tańsze oraz mniejsze od laserowych, natomiast mają większą awaryjność i gorszą jakość wydruku. Drukarka HP DeskJet 2720 to tania propozycja urządzenia do sporadycznych wydruków w domowym zaciszu. Urządzenie wielofunkcyjne 3w1 to drukarka, kopiarka oraz skaner. Drukuje zarówno w kolorze jak i w czerni. Jej cena wynosi 199zł.

HP DeskJet 2720

Komentarze

Scroll to top