Biznes

Popularne gry online

 

Nie da się ukryć, że popularność niektórych tytułów jest w różne sposoby uwarunkowywana, jednakże my patrzymy głównie na ilość graczy – dlatego też dziś przedstawimy ci najpopularniejsze gry, które w ostatnich czasach przyciągają do siebie hordy nowych graczy! Na początek jednak zastanowimy się czy na grach można zarobić duże pieniądze?

Czy na grach online można zarobić?

Oczywiście że tak, ponieważ nie można wspomnieć o najpopularniejszych grach online, bez wspominania również o tym, że wiele osób grając w gry online, stara się na tym zarobić – czy to poprzez organizacje, takie jak ESL, uczestnictwo w profesjonalnych tytułach, czy nawet przez zakłady bukmacherskie. Wielu młodych graczy stara się w tych czasach zostać e-sportowcem, ale mimo wszystko próg wejścia jest naprawdę wysoki, nie mówiąc o tym, że wielu tradycyjnych rodziców, nie podziela poglądy swoich dzieci.

Jeśli chodzi o zarabianie poprzez uczestnictwo w turniejach, to zazwyczaj największe nagrody są oczywiście w drużynowych rozgrywkach. Samo dostanie się do jakiejś prominentnej drużyny e-sportowej zwykle wymaga niezłej ilości znajomości, nie mówiąc już o tym, że musisz mieć odpowiednie umiejętności. Dlatego też wielu fanów e-sportu, po osiągnięciu pełnoletności zauważa, że to jednak nie dla nich, i zamiast próby dostania się do profesjonalnego świata e-sportu, po prostu obstawia zakłady na e-sport. Przy sporej znajomości e-sportu można na tym naprawdę nieźle zarobić, więc nic dziwnego, że z roku na rok najlepsi bukmacherzy w Polsce zatrudniają coraz więcej młodych analityków specjalizujących się w e-sporcie.

World of Tanks

Ten tytuł jest już legendą gier online. Symulator czołgów od Wargaming wciąż ewoluuje i nadal przyciąga nowych graczy do dowodzenia czołgami używanych podczas i po II wojnie światowej. Gra wygląda na przypadkową strzelankę, ale to tylko pierwsze wrażenie! Dobór amunicji dla konkretnego przeciwnika, właściwy dobór naszych pojazdów – wszystko to jest ważne w trudnych pojedynkach między dowódcami.  Tytuł ten jest idealnym sposobem na spędzenie czasu ze znajomymi.

Oczywiście, choć World of Tanks to bardzo ciekawa gra, to należy pamiętać, że choć gra jest bardzo przyjazna dla nowych graczy, nie sposób w tym miejscu wspomnieć, że deweloperzy coraz częściej starają się sprawić, aby gracze coraz więcej płacili za to, że grają – czy to za pomocą waluty premium, czy też za czas premium, czy czołgi. Naturalnie sama gra jest interesująca, ale z powodu wielu kontrowersji, wielu starszych graczy po prostu opuszcza ten tytuł na stałe.

Minecraft

Od samego początku „Minecraft” był grą, która przyciągała duże ilości graczy. Co prawda nie imponuje grafiką ani możliwościami, ale zapewnia graczom nieograniczoną swobodę twórczą w kwadratowym świecie, od zbierania zasobów po interakcję z innymi graczami, a następnie wspólnie budowle.

Rozrywka w „Minecraft” może trwać wiele dni i nocy. Sama gra wciąż ewoluuje, ale nadal jest to tytuł gry, w którą niektórzy grają od lat, podczas gdy inni pamiętają jeszcze pierwszą, pełnoprawną edycję. W rzeczywistości „Minecraft” jest jedną z pierwszych gier, które wprowadziły element aktualizacji tytułu do świata gier online, więc możemy zauważyć ten ogólny trend w nowszych grach.

Counter Strike : Global Offensive

 Jako ktoś, kto zaczynał swoje przygody z nieco starszym tytułem FPS (CS 1.6), byłem bardzo rozczarowany tym, jak firma Valve (twórca serii Counter-Strike) bardzo zaniedbała CS:GO, mimo to, że gra po latach osiąga rekord za rekordem. Niedawno wyciekł kod źródłowy tej gry – co bardziej wykwalifikowani programiści zauważyli, że kod gry został faktycznie napisany na „kolanie” i nie był odpowiednio aktualizowany, co naprawdę mnie zasmuca, bo tytuł jest taki, jak ten, powinien być dopieszczany praktycznie każdego dnia.

W końcu nie sposób nie zauważyć ogromnego wpływu tej serii gier na kulturę graczy, a co najważniejsze, chociaż ta gra jest dość stara, wciąż jest wielu ludzi, którzy lubią w nią grać – choć szczerze mówiąc, jeśli deweloper chce zatrzymać przy sobie graczy, powinien zacząć od przebudowania tego tytułu na nowo.

League of Legends

Chociaż ten tytuł zawsze przyciągał toksycznych ludzi, nadal jest jednym z pierwszych głównych tytułów e-sportowych i nadal należy o nim wspomnieć. Rozgrywka 5 na 5 zwykle nie jest zbyt satysfakcjonująca. Gra w LoL polega na zniszczeniu bazy wroga i unicestwieniu jego bohatera. Ze względu na swoją różnorodność i fakt, że jest stale aktualizowana, „League of Legends” jest nadal popularną grą nastolatków. Pomimo toksyczności i problemów społeczności (gracze LoL zawsze byli uważani za najbardziej toksyczną grupę graczy w historii gier), uważam, że ta gra pomaga promować rozwój kultury graczy, więc nic dziwnego, że trafiła na tą listę.

Podsumowując

Gry online od czasów, kiedy internet był na ,,telefon” przeszły naprawdę długą drogę. Istnieje naprawdę duża szansa, że za kilka lat e-sport zostanie kolejną dyscypliną, która będzie pojawiać się na igrzyskach olimpijskich, chociaż na to niestety musimy jeszcze trochę poczekać.

Komentarze

Scroll to top