Counter Strike

Polacy zagrają na mistrzostwach świata! AGO poznało przeciwników na WESG 2018/19!

 

Rozlosowano grupy do turnieju World Electronic Sports Games, czyli mistrzostw świata w gry komputerowe, które ponownie odbędą się w Chinach. Pula nagród na tych zawodach wynosi aż 2.500.000$ i została podzielona pomiędzy kilkoma grami. Słynnej strzelance CS:GO przydzielono 890.000$ co stanowi zawrotną sumę.

 

W rozgrywkach wezmą udział trzydzieści dwie drużyny z całego świata, a wśród nich zobaczymy MiBR, NiP, Fnatic, G2 Esports, czy polskie AGO Gaming. Zespoły te będą rywalizować między sobą w ośmiu grupach (w każdej cztery drużyny). Dziś odbyło się losowanie, którego wyniki można zobaczyć na grafice poniżej.

Polski zespół AGO Gaming trafił do dosyć trudnej grupy. Brazylijska potęga MiBR nie będzie łatwym przeciwnikiem, aczkolwiek możliwym jest ogranie tego składu co udowodniło Cloud9 na IEM Katowice 2019. Pozostałymi drużynami, którym AGO Esports musi stawić czoła są: K23 i Isurus. Drugą ciekawą grupą będzie z pewnością „Grupa E”, w której zagrają zespoły na bardzo podobnym poziomie gry: Fnatic, ENCE eSports, Windigo oraz Movistar Riders.

 

Turniej rozpocznie się dokładnie za dwa tygodnie, dlatego też życzymy jak najszybszego przyrostu formy Polskim zawodnikom. Miejmy nadzieję, że Jastrzębie godnie zaprezentują nasze państwo w Chinach!

Iluzjonista, uczeń, gracz, w wolnym czasie redaktor pasjonujący się sceną Counter Strike Global Offensive.

Komentarze

Scroll to top