Counter Strike

Podsumowanie pierwszego dnia turnieju IEM Katowice 2018. Virtus.pro z porażką.

 

Chciałbym Wam napisać, że podczas trwania całego turnieju Intel Extreme Masters World Championship 2018 Katowice będę codziennie wykonywał dla Was podsumowanie dnia.
W tych podsumowaniach zawarte będą wyniki meczów z tego dnia. Do niektórych meczów będę dodawał krótkie opisy. W takim razie zapraszam serdecznie do lektury. 🙂

Dzisiaj odbywały się pierwsze mecze fazy grupowej powyżej wspomnianego turnieju. Liczyliśmy przede wszystkim na triumf formacji Virtus.pro, lecz niestety stało się i przegrali swój pierwszy mecz.

SK 16-10 Avangar Mapa: de_cache BO1
Według mnie bez większych problemów SK pokazało swoją wyższość nad przeciwnikami i zwyciężyli to starcie. SK było faworytem i spełniło się to. Coldzera nie zawiódł swoich kolegów w tym pojedynku i nabił aż 30 fragów.

Renegades 13-16 Astralis Mapa: de_train BO1
Podczas pierwszej połówki to właśnie Renegades objęło dość dużą przewagę, bo zakończyła się ona rezulatem 11:4. W drugiej połówce Astralis wróciło do spotkania, doszli do remisu aż wreszcie, przegonili brytyjską drużynę. Druga połowa zakończyła się wynikiem 2:12 dla nich. W drugiej połowie również swoje prawdziwe oblicze przedstawił nam dupreeh, który mimo to, iż grał bardzo agresywnie na przeciwnika, to był on skuteczny, co pokazuje jego ilość zabójstw na koncie, która wynosi aż 29. Bardzo dobry mecz jednym zdaniem.

TyLoo 14-16 Cloud9 Mapa:de_inferno BO1
Dość wyrównany mecz, jednak faworyt pokazał wyższą klasę gry i ostatecznie wygrał spotkanie. Amerykańska formacja bez większych problemów zatriumfowała w tym spotkaniu.

Team Liquid 16-10 Gambit Esports Mapa:de_mirage BO1
Pierwsza połówka wyrównana i zakończona rezultatem 8:7. Po stronie CT, Team Liquid bezproblemowo objęło większe prowadzenie i zakończyło drugą połowę wynikiem 8:3. Po ich grze widać, że Amerykanie są bardzo dobrze przygotowani do tego turnieju.

FaZe Clan 16-3 ORDER Mapa:de_mirage BO1
Drużyna, która ma aktualnie zapewniony fotel lidera w rankingu HLTV przekonała nas, że na niego zasługuje. Dla FaZe nie był to trudny przeciwnik, co pokazuje nam, chociażby sam rezultat starcia. Mecz całkowicie zdominowany przez FaZe Clan.

NiP 10-16 North Mapa:de_inferno BO1
Ninjas in Pyjamas poczuło smak porażki w tym meczu. Ze strony North bardzo dobrze rozegrany mecz. Widać, że również są przygotowani i według mnie mogą zostać tzw. czarnym koniem swojej grupy B, jak i całego turnieju.

Heroic 9-16 fnatic Mapa:de_cobblestone BO1
Szwedzka drużyna wygrywa swój pierwszy mecz w ramach swojego występu na IEM Katowice 2018. Byli oni faworytem spotkania i tak się stało, że zwyciężyli.

G2 Esports 16-12 Virtus.pro Mapa:de_nuke BO1
Niestety. Polska formacja poległa na mapie de_nuke i to G2 okazało się dzisiaj w lepszej predyspozycji. W miarę interesujący mecz z przebłyskami Polaków. G2 z kennyS na czele, graczem uznawanym kiedyś za jednego z najlepszych snajperów na świecie pokazuje swoją wyższość. Moim zdaniem to jeszcze nie jest czas na triumfy Polaków ze względu na zmianę TaZa i wejście do składu MICHU. Byli na bootcampie, zapewne to coś dało. Jeżeli będą bardzo dobrze grać i może wygrają ten turniej to okaże się być to miłą niespodzianką dla kibiców z Polski. Jednakże po dzisiejszym spotkaniu na to się nie zapowiada. Potrzeba czasu.

Avangar 0-2 Renegades Mapy:mirage, cache BO3
Ten mecz akurat był rozgrywany w trybie BO3. Renegades wygrało to spotkanie. Przeanalizowali szybko błędy i stawili czoła Avangar. Niestety ta pierwsza drużyna już drugi dziś mecz przegrała.
Wyniki na mapach: de_mirage 8-16 de_cache 12-16

SK 0-2 Astralis Mapy:de_overpass, de_mirage BO3
Pierwsza mapa bez większych zakłóceń zwyciężona przez device'a i spółkę.
Druga mapa dość wyrównana. Doczekaliśmy się również dogrywki. Jednak to Astralis wygrało dzisiaj swoje dwa pojedynki i mogą cieszyć się z triumfów.
Wyniki na mapach: de_overpass 12-16 de_mirage 20-22

TyLoo 1-2 Gambit Esports Mapy: de_inferno, de_overpass, de_cache BO3 

Wyniki na mapach: de_inferno 11-16 de_overpass 16-8 de_cache 9-16

Cloud9 0-2 Team Liquid Mapy: de_inferno, de_overpass BO3

Wyniki na mapach: de_inferno 11-16 de_overpass12-16

Dobrej nocy życzę i pozdrawiam tych, co wytrwali czytając moje wypociny. 

Komentarze

Scroll to top