Counter Strike

PODSUMOWANIE OLSZTYN GAMING FESTIVAL GOOD GAME LEAGUE STAGE #3 QUALIFIER

 

W miniony weekend (11-12 maja), Olsztyn stał się ogólnopolską stolicą e-sportu. Do stolicy Warmii i Mazur zjechały najlepsze drużyny z Europy oraz naszego kraju. Łącznie, w Olsztynie mieliśmy okazję obejrzeć grę 8 drużyn.

 

Wydarzenie trwało dwa dni, a głównym punktem programu był turniej CS:GO, gdzie do walki o przepustkę na poznańskie finały stanęły m.in. AGO Esports, Winstrike czy Sprout. Zmagania przyniosły wiele e-sportowych emocji, które nie opuszczały uczestników do samego końca, a napięcie na hali “Urania” wzrastało z minuty na minutę! Kibice dopingowali swoich ulubieńców jak szaleni.

Wielkim zwycięzcą, który ponownie zawita do Polski już w lipcu została rosyjska organizacja Winstrike, która po bardzo zaciętym i wyrównanym finale pokonała faworytów lokalnej społeczności – AGO Esports wynikiem 2:1.

 

Eliminacje rozpoczęły się od rozgrywek grupowych. Pierwsze mecze rozegrane zostały w sobotę, punktualnie o godzinie 10:00. W meczu otwarcia grupy A, Windigo Academy uległo Sprout, a w grupie B, Winstrike pokonało Actinę PACT rezultatem 16:5. Kolejne pojedynki, to rywalizacja AVEZ vs OFFSET oraz AGO vs eXtatus. W pierwszym spotkaniu, lepsza okazała się organizacja z Portugalii, natomiast w drugim starciu, górą stanęły “jastrzębie”.

 

O godzinie 14:00, do walki o awans do fazy play-offs stanęli wygrani pierwszych spotkań. Polska publiczność nie zawiodła i dumnie wspomagała AGO Esports, które uległo Winstrike. Drugie spotkanie padło łupem OFFSET Esports, które pokonało Sprout. Następnie, rozegrane zostały pojedynki przegranych. Wniosek był prosty – przegrany tego meczu odpada z rozgrywek. Rozpoczęła się prawdziwa batalia o życie. AVEZ Esport pokonało Windigo Academy, a Actina PACT uległa drużynie eXtatus.

 

Ostatnie spotkania w sobotę ruszyły o 18. Mecze te zostały rozegrane w systemie BO3. Drużyna AGO Esports rozegrała kapitalne spotkanie i dzięki wygranej nad eXtatus (2:0), dołączyła do grona półfinalistów rozgrywek w Olsztynie. Drugi mecz padł łupem Sprout, które pewnie pokonało AVEZ Esport.

 

Drugi dzień wydarzenia, to trzy spotkania w fazie play-offs. Pierwszy mecz półfinałowy zaplanowany był na godzinę 10:00 – AGO Esports podjęło OFFSET. Drugie starcie rozegrane zostało pomiędzy Winstrike oraz Sprout. Tutaj podobnie – spotkanie opiewało w wiele emocji, a my do samego końca nie znaliśmy zwycięzcy. Finalnie, to jednak Winstrike przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść, pokonując Niemców wynikiem 2:1 w mapach. Rywalizacja wkroczyła w finalną fazę, a emocje sięgnęły zenitu. Rozpoczęła się walka o bilet do wielkiego finału GoodGame League 2019.

 

Przypomnijmy, że w Poznaniu zobaczymy już na pewno X-Kom Team, ex-Devils.One oraz Epsilon Esports. Spotkanie finałowe, jak na finał przystało, nie mogło zakończyć się po dwóch mapach! Finalnie, po bardzo wyrównanym pojedynku, bilet do wielkiego finału w geście triumfu podniosło rosyjskie Winstrike, które pokonało faworytów lokalnej publiczności – AGO Esports wynikiem 2:1.

 

Podsumowując, po zwycięstwo sięgnęła rosyjska formacja Winstrike, drugie miejsce zajęła drużyna AGO Esports.  Miejsca 3-4 zajęły odpowiednio OFFSET Esports oraz Sprout.

Na wydarzeniu, odwiedzający skorzystać mogli m.in ze strefy Free2Play firmy Actina oraz turnieju FIFA 19.

 

Przypomnijmy, że następne wydarzenie organizowane przez GoodGame League już za 6 tygodni. GG League zawita do Kielc – konkretnie na targi GameON. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2019 roku. Do zobaczenia!

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top