Counter Strike

Podsumowanie finałowej edycji SUPER GAME e-sport w TAURON Arenie Kraków!

 

Finałowa edycja rozpoczęła się w sobotę o godz. 9:00. Pierwszego dnia cztery drużyny stanęły do walki o tytuł mistrza w turnieju HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie. Spotkały się w nich tylko najlepsze zespoły, które wywalczyły miejsce w turnieju. W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Superius Gaming oraz Wódkomacik. Wyrównany mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla pierwszej formacji. Drugi półfinał to pojedynek MindFoxes z EGON Esports. Awans do finału należał się pierwszej ekipie, która odniosła zwycięstwo wynikiem 2:1. Wielki finał to popis umiejętności indywidualnych i drużynowych zespołów oraz ich zawodników. Puchar Polski wywalczyła drużyna Superius Gaming, drugie miejsce przypadło drużynie MindFoxes, a trzecia lokata należała do EGON Esports.

 

W sobotę również reprezentacje szkolne rozpoczęły swoje zmagania od starć grupowych. Spotkania były pełne emocji i adrenaliny. Rozgrywki grupowe zakończyły się o godz. 17:00, a tuż po nich rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe — już w systemie BO3. W nich zameldowało się 8 najlepszych zespołów. Batalia trwała w najlepsze, a wyniki korzystne były raz dla jednej, raz dla drugiej drużyny.

 

W niedzielnych półfinałach zameldowały się szkoły z Siemianowic Śląskich, Krakowa, Lublińca oraz Bochni. Pierwszy półfinał został rozegrany pomiędzy szkołami z Krakowa oraz Siemianowic Śląskich. Tutaj bezkonkurencyjne zwycięstwo 2:0 odniosła pierwsza reprezentacja. Drugi półfinał padł łupem szkoły z Lublińca, która nie pozostawiła złudzeń i ograła szkołę z Bochni, również wynikiem 2:0. Awans do finału należał się tylko najlepszym dwóm szkołom, które w niedzielę o godz. 14:00 rozpoczęły walkę o zwycięstwo. Zaczęła się zacięta rywalizacja o miejsca na podium, nagrody, medale i puchary. Pojedynek finałowy trzymał nas w napięciu do samego końca. Ostatecznie z Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu zdobywa Mistrzostwo Polski Szkół, drugie miejsce zajęło X Liceum Ogólnokształcące w Krakowie im. KEN, a na najniższym stopniu podium znalazł się Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Meritum".

 

Drugiego dnia również odbył się mecz pokazowy ostatniej kolejki E-sportowej Ligi Miast, gdzie rywalizowały ze sobą miasto Kraków oraz Inowrocław. Mecz zakończył się wynikiem 16:9 dla reprezentacji Krakowa i tym samym zdobyli oni tytuł mistrza w sezonie 2019.

W pierwszym dniu wydarzenia, oprócz rozgrywek LG Mistrzostw Polski Szkół oraz HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie, odbył się również finał rozgrywek Gran Turismo Sport TAG Heuer, w którym udział brało 4 najszybszych zawodników z całego sezonu. Bezapelacyjnie najlepszy okazał się Tomasz Osówniak na drugim miejscu stanął Maciej Trzaskawka, natomiast ostatnie miejsce podium zdobył Maksymilian Borowy.

Równocześnie, podczas trwania całego wydarzenia, odbywał się turniej indywidualny FIFA 19, gdzie zwycięstwo odniósł Piotr Bęben. Drugie miejsce zajął Maciej Rydz, a trzecią lokatę zainkasował Bartosz Soboń.

 

Podczas wydarzenia odwiedzający mogli skorzystać ze strefy Free2Play czy wziąć udział w turniejach indywidualnych w grach takich jak: CS: GO, League of Legends, Quake Champions czy FIFA 19. Dodatkowo można było zagrać w grę Rage 2 dzięki wydawcy Bethesda.

 

W arenie przygotowano też dwa stoiska, pierwsze firmy NTT System, gdzie można było przetestować najnowsze komputery oraz peryferia dla graczy spod marki HIRO. Drugie stoisko prowadziła agencja Tween, gdzie można było zagrać w Warcraft III oraz Hearthstone. Scena główna przygotowana była przez firmę Ballistix.

 

Dziękujemy Miastu Kraków oraz TAURON Arenie Kraków za pomoc przy organizacji finałowej edycji SUPER GAME e-sport.

 

Dziękujemy sponsorom i partnerom: HIRO, Quersus, LG, NTT Systemsklep.ntt.pl, Patriot, Viper Gaming, Teetres Esport Clothing.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top