Counter Strike

Podsumowanie e-sportowych emocji w Koninie

 

Rozgrywki SUPER GAME e-sport zagościły do Konina, były współorganizowane przez Miasto Konin, oraz tutejszy Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Dla wielu fanów elektronicznej rozrywki był to pełen wrażeń weekend. Gracze z całej Polski wzięli udział w turniejach rozgrywanych online oraz offline. 

Główny turniej w grze Counter-Strike: Global Offensive, był rozgrywany przez dwa dni na platformie FaceIT, udział wzięło 16 drużyn. Mecze były bardzo wyrównane oraz obfitowały w wiele emocji. Nasze zmagania rozpoczęliśmy w piątek o godzinie 17:00. Drużyny rozgrywały najpierw swoje mecze w fazie 1/16, by później zmierzyć się ze sobą w ćwierćfinałach. W sobotę poznaliśmy zwycięzców SUPER GAME e-sport – Konin. Okazały się nimi: PGE Turów AC, Chemik Inowrocław oraz Koperas.

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie podczas trwania wydarzenia poza studiem transmisyjnym, w sobotę odbył się turniej w eFootball™ 2022. Pierwsze miejsce zajął Artur Krawczyk, zgarniając fotel marki Quersus, z kolei drugie miejsce należało do Borysa Krawczyk, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Derda. Nagrody wręczył Zastępca Prezydenta Konina Witold Nowak. Poza turniejem każdy mógł sprawdzić się w grze eFootball™ 2022! Organizator imprez rajdowych SUPER RALLY & SUPER RACE zafundował zwycięzcy przejażdżkę szybkim Can-Am Maverick X3 po trasie wyścigu w Kleczewie, który odbędzie się w przyszłym roku. Jazdę w symulatorze wyścigowym możecie sprezentować poprzez zakup vouchera na stronie prezentmarzen.com.

Ostatnim turniejem indywidualnym były rozgrywki Super Ligi Legend rozgrywane w internecie. Na pierwszym miejscu uplasował się Retso, drugie miejsce zajął xNixoQx, a na najniższym stopniu podium stanął Kov. Gracze zgarnęli nagrody ufundowane przez markę HIRO! 

SUPER GAME e-sport – Konin (Counter-Strike: Global Offensive – 5 vs 5)

I miejsce – PGE Turów AC

II miejsce – Chemik Inowrocław

III miejsce – Koperas

eFootball™ 2022

I miejsce – Artur Krawczyk

II miejsce – Borys Krawczyk

III miejsce – Mateusz Derda

Super Liga Legend (League of Legends)

I miejsce – Retso

II miejsce – xNixoQx

III miejsce – KoV

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! Dziękujemy sponsorom: HIRO, Quersus, NTT System oraz sklep.ntt.pl.

Mecze specjalnie dla Was komentowali: Rafał „Mucha” Mucha oraz Szymon „Nodsury” Kościelniak.

Szczególne podziękowania należą się Prezydentowi Miasta Konina Piotrowi Korytkowskiemu za objęcie wydarzenia honorowym patronatem, Miastu Konin, Konińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu oraz Zespołowi Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koninie.

Komentarze

Scroll to top