Counter Strike

PODSUMOWANIE DRUGIEGO TYGODNIA ESL MP!

 

Przyszła pora na drugi tydzień najbardziej prestiżowej polskiej ligi. Rozgrywki te jak zawsze dostarczają kibicom wiele emocji, a z roku na rok poziom jest co raz bardziej wyrównany. Oto jak prezentowały się wyniki w owym tygodniu.

 

 

Virtus.pro vs. Actina PACT

 

Pierwszą mapą z dwóch map, był Train. Pierwsza część nie poszła po myśli VP, mimo rozpoczęcia meczu po prostszej stronie, Niedźwiedzie przegrały pierwszą połowę 7:8. Co prawa tak mała strata była bezproblemowo do odrobienia, jednak zawodnicy PACTu świetnie kontrowali zagrywki Niedźwiedzi przez co wypuścili tylko jedną rundę. Pierwsza mapa wraz z trzema punktami wędruje na konto PACT, wynik 16:8.

 

Ostatnią mapą tego pojedynku został Nuke. Ponownie to zawodnicy VP zaczęli po łatwiejszej stronie. Tym razem wykorzystali ten atut wygrywając pierwszą część 9:6. Zaliczka w postaci sześciu rund, otwierała drogę zawodnikom PACTu, do comebacku. To też uczynili, lecz w końcowej fazie wygrana wyślizgnęła im się z rąk. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 15:15 i obie drużyny otrzymują po punkcie.

 

 

CLEANTmix vs. Wisła All In!

 

Mirage to właśnie tu rozpoczęła się batalia o łącznie sześć punktów. O dziwo pierwsza część należała do zespołu Cleanta, mimo że zaczynali po trudniejszej stronie na tej mapie. Wynik 10:5, bardzo przybliżył ich do wygranej. Mimo tego drużyna Wisły Kraków podniosła ciśnienie swoim rywalom goniąc wynik. Ostatecznie Cleant wygra pierwszą mapę dość bliskim wynikiem 16:14 to właśnie oni zainkasowali trzy punkty.

 

Ostatnią mapą pierwszego dnia, drugiego tygodnia ESL MP zostało Inferno. A to po stronie CT świetnie zaczęła Wisła, która dzięki świetnej obronie oddała tylko cztery rundy. Po zmianie stron, tym razem to rywale podnieśli ciśnienie drużynie Szpera wracając z wynikiem. Dzięki zachowaniu zimnej krwi Wisła All In, zamyka mapę wynikiem 16:12. Biała Gwiazda również tego dnia dopisała do swojego konta trzy punkty.

 

x-kom AGO vs. Aristocracy

 

Pierwsza i jak się okazało bardzo zaskakującą mapą okazał się Nuke, na którym Jastrzębie rodziły sobie bardzo dobrze w ostatnim czasie. Aczkolwiek dochodzi do wydarzenia, które jeszcze nigdy nie miało miejsca. Drużyna TaZa wygrywa mecz bezbłędnym wynikiem 16:0!

 

Szansę na odegranie się AGO otrzymało na Trainie. I po pierwszej połowie można było się domyślić, że do tego dążyło. Co najważniejsze robili to skutecznie! Pieresza połowa trafiła do drużyny Furlana wynikiem 10:5. Po zmianie stron, dla AGO była to już tylko formalność. Ich dobrze skonstruowane ataki zostały odparte tylko trzy razy. Dzięki czemu trzy punkty za Traina odleciały wraz z Jastrzębiami, wynikiem 16:8!

 

Wisła All In!​! vs. Illuminar Gaming

 

Ostatni pojedynek tego tygodnia rozpoczął się ponownie na Nukeu. Ten od początku, był dobrze kontrolowany przez zawodników Białej Gwiazdy, którzy dobrze wykorzystali możliwości strony broniącej na Nukeu prowadząc 11:4. Zmiana połów i zakończenie tej mapy zwycięsko przez Wisłę było tylko kwestią czasu. Wypuszczając dwie rundy drużyna z Krakowa wygrywa 16:6 i zdobywa trzy punkty.

 

Train – ostatnią mapa tego tygodnia. Ponownie po pierwszych piętnastu rundach górowała Wisła, mimo grania po trudniejszej stronie, prowadzili wynikiem 9:6. Dokładnie tego samego dokonało IHG w dalszej części meczu, do dało nam wynik 15:15, czyli podział po jednym punkcie.

 

Po dwóch tygodniach najlepszą ekipą jest Wisła All In! Games Kraków, natomiast najgorsza Izako Boars

Tabela Mistrzostw Polski:

 

Miniaturka: ESL (Adam Łakomy)

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top