Biznes

Podstawy zakładów na Counter Strike: Global Offensive

 

Mimo ogromnej popularności na całym świecie, gra Counter Strike: Global Offensive nigdy w swojej historii nie miała żadnych przestojów pod tym względem. Ma również bardzo aktywną i konkurencyjną społeczność. Ale czy wiesz o tym, że w Counter Strike: Global Offensive możesz nie tylko grać, ale także obstawiać wyniki rund gry, korzystając z oferty różnych bukmacherów online lub po prostu wybierając dostępny w Vulkan Bet kod promocyjny? Istnieje wiele sposobów obstawiania, w tym po prostu najbardziej klasyczne zakłady sportowe na to, kto wygra jedną rundę lub obstawiając cały mecz do trzech zwycięstw z różnymi kursami. I to do Ciebie należy wybór poziomu ryzyka, na jaki sobie chcesz i możesz pozwolić.

Jeśli wybierzesz odpowiednie strony internetowe i platformy, nie będziesz musiał się obawiać tego, że będziesz tylko tracić pieniądze, obstawiając Counter Strike: Global Offensive. Oczywiście mogą się zdarzyć pojedyncze wpadki w typowaniach, to nieuniknione. Ale przy rozsądnym podejściu do tematu możesz też spodziewać się sporej liczby trafnie wytypowanych wyników rozgrywek. Oto kilka wskazówek na ten temat, które dziś dla Ciebie przygotowaliśmy.

Na czym polegają zakłady na Counter Strike: Global Offensive?

Istnieje wiele sposobów obstawiania zakładów na dany mecz lub ogólnie starcie, a najczęstszym sposobem jest obstawianie wyniku pojedynczej rundy. Najbardziej znanymi odmianami są kursy na faworyta i kursy na słabszego. Terminy te są zdefiniowane w następujący sposób:

  • Jeśli dana drużyna jest postrzegana jako mająca przewagę nad rywalem, to kurs na jej zwycięstwo jest niższy.
  • W przypadku słabszej drużyny grającej z mocnym rywalem, możesz oczekiwać wyższego kursu, co naturalnie oznacza, że bukmacherzy uważają, że taki zespół ma mniejszą szansę na wygraną.

Kursy najczęściej podawane są w formie ułamków dziesiętnych. Wartość bazowa (która jednak nigdy nie występuje w rzeczywistości) wynosi 1,00 i oznacza ona, że zawodnik lub zespół, dla którego przypisano taki kurs, ma 100% szansy na wygraną. Im wyższa wartość kursu, tym mniejsza szansa wygranej. Na przykład, jeśli dla zespołu A przypisano kurs 1,5, natomiast dla zespołu B 4,5, to oznacza, że bukmacherzy szacują, że B ma trzykrotnie mniejsze szanse na wygraną od A.

A co oznacza w ogóle kurs? To proste — jest to mnożnik dla kwoty zakładu, jaką postawisz na dane wydarzenie. Na przykład, stawiając 100 PLN na wygraną swojej ulubionej drużyny po kursie 1,5, możesz mieć pewność, że w wypadku poprawnego wytypowania zwycięzcy otrzymasz z powrotem 100 x 1,5, czyli łącznie 150 PLN (czasami kwota ta zostanie pomniejszona o podatek, ale to jest zagadnienie wykraczające poza tematykę naszego artykułu).

Istnieje również możliwość postawienia na drużynę, która jest prawie pewnym faworytem w meczu. Oznacza to, że niezależnie od tego, jaką kwotę postawisz, masz prawie że gwarancję wygrania zakładu. „Prawie”, bo nigdy nie można wykluczyć czynników losowych. Ludzie często nazywają taki zakład „pewniakiem”, ponieważ nie wiąże się to z żadnymi przewidywaniami i analizą. Ale oczywiście kurs na takie wydarzenie jest bardzo niski, rzędu 1,02 — 1,05.

Zakłady typowe dla CS:GO

W przypadku CS:GO najczęściej wybierana jest możliwość obstawienia całego zestawu do zwycięstwa trzech lub pięciu zestawów. Tutaj możesz wykorzystać wszystkie możliwości i nie zostawiać miejsca na niespodzianki. Możesz założyć się, że obie drużyny wygrają po jednym meczu, jedna wygra wszystkie starcia, a druga poniesie komplet porażek lub wybrać dowolny inny typ, jaki Ci przyjdzie na myśl. Pamiętaj tylko o tym, że w takim wypadku obstawiasz jeden mecz, który jest rozgrywany do trzech lub do pięciu zwycięstw. Może to oznaczać nawet pięć lub dziewięć pojedynczych spotkań w celu wyłonienia zwycięzcy.

Kilka porad dla początkujących

Zakłady bukmacherskie na grę Counter Strike: Global Offensive są nie tylko ekscytujące, ale mogą być również potencjalnym źródłem zarabiania pieniędzy. Wszystko sprowadza się do prostego wytypowania w odpowiedni sposób wyniku wydarzenia. Choć może to się wydawać banalnie proste, w rzeczywistości wymaga jednak sporej znajomości tematu — a przynajmniej rozeznania w branży e-sportu i samej gry CS:GO.

1.    Przeprowadź własną analizę dla interesujących Cię rozgrywek w CS:GO

Przede wszystkim najlepszą możliwą wskazówką dla początkujących graczy CS:GO w zakładach e-sportowych jest przeprowadzenie własnoręcznych badań. Możesz i powinieneś zbadać każdy aspekt przed postawieniem zakładu.

Na szczęście w Internecie znajdziesz dosłownie wszystko, z dedykowanymi stronami dotyczącymi turniejów, rankingami drużyn, statystykami, historiami meczów, wynikami i nie tylko. Jednak ważne jest, aby zawsze sprawdzać najnowsze wiadomości dotyczące drużyn. Na przykład, jeśli drużyna niedawno wymieniła zawodnika lub wprowadziła nowego trenera, może to wpłynąć na jej sprawność, zgranie, czyli także na szansę na wygranie kolejnego meczu.

2.    Nie inwestuj za dużo w zakłady na początek

Przegrasz, a może nawet dość dużo pieniędzy stracisz na początku — nawet jeśli kilka rady Ci się uda, to na pewno porażek będzie więcej w pierwszym okresie aktywności w branży zakładów sportowych na CS:GO. To normalne zjawisko, określane slangowo jako „frycowe” — więc nie wkładaj na początku zbyt dużych kwot pieniędzy. Dla większości graczy 100 PLN i zakłady po 10 PLN to dobre rozwiązanie — tutaj nie ma się czego wstydzić!

A co zrobić, gdy ciągle przegrywasz? Najlepsza wskazówka, jaką możemy Ci dać, gdy czujesz, że Ci nie idzie, to zatrzymaj się, odetchnij i wróć następnego dnia. Jutro możesz nadal obstawiać, dokonując racjonalnych wyborów. Odzyskasz wtedy zdolność jasnego rozumowania, bez frustracji i emocji. Zwycięzcy wiedzą, kiedy przestać, a kiedy wrócić, aby spróbować ponownie.

3.    Oglądaj transmisje e-sportowe z meczów CS:GO

Nie musisz być graczem CS:GO, ani nawet fanem, aby rozpocząć swoją przygodę z hazardem CS:GO. Potrzebna jest jednak ogólna wiedza na temat tej gry. Zawsze odbywają się jakieś mecze, ale na początku prawdopodobnie najlepiej będzie trzymać się dużych turniejów i drużyn. To da Ci najlepszy wgląd w sytuację.

4.    Unikaj nieznanych zmiennych

Kuszące może być obstawianie meczu z dwoma drużynami, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś, po prostu dlatego, że możesz uzyskać atrakcyjne kursy. Jednak jako początkujący bukmacher w branży CS:GO powinieneś unikać nieznanych zmiennych. Zamiast obstawiać losowe drużyny, weź sobie do serca naszą poprzednią wskazówkę — oglądaj mecze konkretnych drużyn w konkretnym turnieju. Nie ryzykuj, bo ciekawy kurs na pewno ma odpowiednie podłoże, analitycy pracujący dla bukmacherów naprawdę znają się na swojej robocie.

Komentarze

Scroll to top