CS:GO

Płatności Blik coraz częściej wybierane przez graczy na Steam

Jedna z najbardziej popularnych platform dystrybucji cyfrowej oferująca systemy gier wieloosobowych, a także serwis społecznościowy – Steam, pozwala użytkownikom z naszego kraju na płatności z wykorzystaniem błyskawicznych, mobilnych przelewów Blik. Dzięki temu gracze z Polski mogą szybko, bezpiecznie i bez ponoszenia dodatkowych kosztów, kupować gry, sprzęt, a także opcje dodatkowe i awatary. Ekspansja polskiej metody płatności Blik w świecie cyfrowej rozrywki trwa nieprzerwanie od kilku lat. Już teraz Apple Store, Microsoft Store, Blik kasyno online, GOG.com, Epic Games Store oraz wiele innych sklepów z elektroniką oferują tę metodę płatności.

Obecnie gracze z Polski mają dostęp do sklepu Steam z ponad 30 000 gier online, w tym takich hitów jak Dying Lightning 2 Stay Human, Elden Ring czy God of War. W ofercie serwisu także wiele promocyjnych tytułów, które można kupić z metodą płatności Blik za naprawdę niewielkie pieniądze. Co ważne każdy użytkownik Steam ma prawo do zwrotu zakupionej gry, pod warunkiem, że od chwili jej nabycia nie minęło więcej niż 14 dni. By ją oddać do sklepu, wystarczy kliknąć w zakładkę „Pomoc”, która najmuje w panelu użytkownika i wybrać refundowaną grę. Od 13 listopada 2017 roku Steam umożliwia graczom z Polski na zakupy produktów w złotówkach. Według statystyk Steam ze stycznia 2022 roku serwis odwiedzają miliony użytkowników, a średnia dzienna ilość graczy w jedną z najbardziej popularnych gier Counter-Strike: Global Offensive przekracza 800 tysięcy. W Dota 2 każdego dnia gra około 600 tysięcy.

Od kiedy na Steam dostępne są zakupy z użyciem serwisu Przelewy24, gracze z naszego kraju mogą również płacić za gry z Blik. Ten system płatności jest dostępny dla każdego właściciela konta, który ma otwarty rachunek w jednym z kilkudziesięciu banków działających na terenie naszego kraju. Obecnie ta unikalna, opracowana w Polsce, metoda mobilnych płatności jest najczęściej wybieraną opcją przez krajowych konsumentów. Codziennie z serwisu Blik korzysta ponad 9 milionów aktywnych użytkowników. Według informacji dostępnych na stronach internetowych serwisu Blik, średnia wartość pojedynczego zakupu w polskim i zagranicznym ecommerce wyniosła w ubiegłym roku 118 złotych.

Klienci, którzy nabywają produkty online, w tym także gry w serwisie Steam, doceniają Blika ze względu na szybkość transakcji. Klienci cenią sobie również płatności Paysafecard, które są równie popularne jak BLIK.Proces zakupu z udziałem tej mobilnej metody płatności jest bardzo szybki, prosty i bezpieczny. Kupujący nie ponosi żadnych kosztów związanych z zakupem. By nabyć grę online, gracz musi jedynie przepisać na stronę Steam, kod Blik, który wyświetla się w aplikacji swojego banku. To jednorazowy, ważny tylko przez dwie minuty, unikalny, 6-cyfrowa kombinacja cyfr. System płatności nie wymaga od użytkownika podawania żadnych danych osobowych, w tym takich wrażliwych informacji jak: imię i nazwisko, adres czy numer PESEL. Gracz nie musi tracić czasu na to, by przepisywać numery kont bankowych, dane odbiorcy przelewy, numery PIN czy CVV/CVC jak np. ma to miejsce w przypadku płatności kartami kredytowymi. Blik gwarantuje zachowanie użytkownikowi wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas zakupów online. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku stron, które często są wykorzystywane przez przestępców internetowych do oszustw lub prób wyłudzeń wrażliwych danych. W przypadku Blik takie zagrożenie właściwie nie istnieje.

Komentarze

Scroll to top