Counter Strike

PIERWSZY DZIEŃ GAME CLASH MASTERS!

Wczorajszego dnia rozpoczął się przez wielu wyczekiwany Game Clash Master, a w nim  aż trzy Polskie zespoły! Jak sobie poradziły?

Furia vs. BIG
Mecz otwarcia rozpoczął się na mapie Overpass. Warto dodać, że pierwsze mecze odbyły się w systemie BO1. Furia świetnie weszła w spotkanie, wynik 9:2 po stronie atakującej (w tym przypadku tej trudniejszej), był nielada wyczynem. Połowa zakończyła się po myśli Brazylijczyków – 10:5. Po zmianie stron doprowadzenie do 16 wygranych rund było już tylko formalnością. Furia oddaje jeszcze dwie rundy i wygrywa 16:7.

DreamEaters vs. Syman
Starcie dwóch drużyn z regionu CIS, które wystąpiły na odbywającym się nie dawno Majorze odbyło się na Mirageu. Pierwsza połowa zapowiadała nam wyrównany mecz – obie ekipy szły łeb w łeb. Syman po piętnastu rundach wychodzi na jednopunktowe prowadzenie (8:7). Dalsza część spotkania nie wyglądała już tak równo. Syman zadało cios tylko jeden raz. W rezultacie DreamEaters gładko wygrało mecz 16:9.

Aristocracy vs. Sprout
Przyszła pora na pierwszy mecz z udziałem Polskiej drużyny, ten odbył się na Mirageu. Mecz nie zaczął się po myśli Arcy. Początkowo przegrywali 2:4, by później lekko nadrobić wynik. Ostatecznie pierwsza połowa wpada na konto niemieckiej drużyny, mamy 6:9. Zmiana stron mogła przynieść comeback naszym rodakom, niestety było wręcz odwrotnie. Drużyna Taza urwała tylko cztery rundy i przegrała 10:16.

x-kom AGO vs. Illuminar Gaming
Polskie derby nad morzem odbyły się na Inferno. IHG bardzo dobrze zaczęło ten mecz w pewnym momencie pierwszej połowy wygrywało 9:3, lecz AGO w końcówce lekko nadrobiło straty, ostatecznie pierwsza połowa skończyła się wynikiem 9:6 na korzyść Illuminar. Kolejna część mapy wyglądała zdecydowanie lepiej, udało im się doprowadzić do wyniku 12:12. Po tym już nie było tak kolorowo dla AGO ugrali jeszcze tylko jedną rundę i przegrali mecz 13:16. Mimo to nowy skład Jastrzębi zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

DreamEaters vs. Sprout
Pojedynek wygranych grupy A został rozegrany na Duscie 2. Ponownie dziś pierwsza część spotkania była wyrównana, po piętnastu rundach na minimalnym prowadzeniu była niemiecka drużyna (8:7). Po zmianie stron wszystko stało się jasne. Niemcy zdominowali swoich przeciwników i oddali im tylko dwie rundy, a sami wygrali mecz 16:9.

Furia vs. Illuminar Gaming
Przyszła pora na mecz wygranych grupy B, mapa Vertigo. Nie zaczął on się po myśli Polaków, przegrywali oni z początku 2:5. Ostatecznie Brazylijczycy zakończyli polowę wynikiem 10:5. Po zmianie stron Polacy rzucili się w pościg za swoimi rywalami. Udało im się wygrać jedenaście rund, tracąc przy tym tylko 4. Warty odnotowania jest clutch Innocenta w ostatniej rundzie. Pokonał on trzech przeciwników w sytuacji 1v3 i dał 16. punkt swojej drużynie, która zdołała uniknąć powtórki. Mecz zakończył się 16:14.

BIG vs. x-kom AGO
Jest to mecz eliminacyjny grupy B. Pierwszą mapą był wybrany przez AGO Dust 2. Pierwsza połowa zaczęła się bardzo dobrze dla Polaków. W pewnym momencie wygrywali 5:2, końcowo pierwsza zakończyła się 8:7. Druga połowa pod względem wyniku była taka sama. Niemiecka organizacja wyrównała mecz 15:15. Czas na dogrywkę, która trwała, aż 23 rundy, niestety Jastrzębie przegrały mecz 25:28.

Druga mapa to wybrane przez BIG Nuke. Ponownie pierwsze piętnaście rund rund było na plus dla AGO. Wygrali oni 9:6. W dalszej części Jastrzębie już nie istniały przegrały one połowę 3:10, a mecz 12:16. Był to ostatni mecz tej Polskiej drużyny na tym turnieju AGO odpada zajmując 7.-8. miejsce.

Syman vs. Aristocracy
Kolejny mecz eliminacyjny, tym razem w grupie A. Vertigo będące wyborem Polaków zaczęło się dla nich na duży plus. W pewnym momencie Arcy prowadziło 9:3, ogólnie połowa zaczkończyła się 9:6. W drugiej części spotkania drużyna z regionu CIS zdoobyła tyle samo rund. Za to Polacy zdobyli siedem rund i wygrali pierwszą mapę 16:12.

Przyszła pora na wybór Syman, było to Inferno. Tym razem mapa nie zaczęła się dobrze dla polaków, pierwsza część spotkania zakończyła się 10:5 na niekorzyść naszych rodaków. W dalej części spotkania Arcy nie miało wiele do powiedzenia, udało im się zdobyć tylko jedną runde. Druga mapa wpada na konto Syman.

Mapą decydującą był Mirage, a ten podobnie fatalnie zaczął się dla naszych reprezentantów. Wynik 3:12 nie napawał optymimzem. Na nasze szczęście po zmianie stron polacy wygrali aż jedenaście rund z rzędu, dzięki czemu doprowadzili do wyniku 14:12. Ostatecznie potrzebowaliśmy dogrywki by poznać drużynę, która odpadnie z turnieju. Na nasze szczęście Aristocracy wygrywa dogrywkę, a mecz kończy się wynikiem 19:17. Z miejsca 7.-8. do domu zostało odesłanie Syman.

DreamEaters vs. Aristocracy
Przed Arcy ponownie staje uczestnik Majora z regionu CIS. Pierwszą mapę wybrało Arcy, ponownie było to Vertigo, a te zaczęło się świetnie dla naszych. Przez cały mecz rosyjska drużyna nie była w stanie przejąć inicjatywy. Pierwszą połowę przegrali 3:12, a w drugiej już nie mogli zrobić. Aristocracy zdobywa pierwszą mapę wynikiem 16:4.

Wyborem DreamEaters padł Overpass. Początkowo mecz był bardzo wyrównany, drużyny szły łeb w łeb. Po pierwszych piętnastu rundach to DreamEaters było na minimalnym prowadzeniu (8:7). W dalszej części to Polacy przejęli inicjatywę, wygrali dziewięc rund, tracąc przy tym tylko jedną. Druga mapa dla Aristocracy! Wynik 16:9! Polacy bez problemu wysyłają do domu Rosjan z miejsca 5.-6..

Ostatnim meczem tego dnia było stracie drużyn, które otworzyły turniej. Wybór Traina przypadł Niemieckiej drużynie. Mimo wygrania przez Furię pierwszej połowy, wynik 9:6 był na tyle bliski, że ich rywale mogi tę stratę odrobić. Niestety po zmianie stron Brazylijczycy nie dali dużych szans przeciwnikom. Pierwsza mapa ląduje na koncie Furii z wynikiem 16:9.

Nuke wybrany przez Furię nie zaczął się dla nich najlepiej. Mimo tego, że zaczynali po stronie łatwiejszej, czyli broniącej to przegrli połówkę 6:9. Na szczęście fanów brazylijskiej drużyny, dalsza część spotkania należała do nich, tak samo jak druga mapa, którą wygrali 16:13, przy tym eliminując BIG, które zajęło 5.-6. miejsce.